Jak budou volit letos občané v Chomutově

V Chomutově mohou způsobit volby významné změny. Do zastupitelstva by se z jedenácti subjektů mohlo probojovat  osm subjektů. Komunisté by se do zastupitelstva s dalšími dvěma subjekty už nedostali.

Na základě bleskového průzkumu by komunální volby v Chomutově vyhrálo hnutí ANO 2011 s 21,5%, na druhém místě by se umístilo uskupení PRO Chomutov s 15%, jako třetí by voliči s 13.5 % volili SPD s podporou strany Právo, Respekt, Odbornost (PRO), čtvrtou příčku by obsadilo uskupení Nový Sever s 9,5 %, na páté příčce se může objevit Chomutovská koalice s 6,5,%, šestá příčka by patřila Správné volbě PRO Zdraví a Sport s 6,5% by patřila, sedmá ODS s 6%, osmí STAN s 5%,.

Asi nejvíce si pohoršil Nový Sever, který se otřásá v základech po sérii skandálů zastupitelů, kteří jsou zapleteni v klientelistických strukturách napojených na zdroje z veřejných rozpočtů.  Podle nálady voličů je patrné, že Novému Severu výrazně klesají preference.

Do zastupitelstva by se nedostali Komunisté – 4%, Za bezpeční domov 1,5% a Moderní společnost 0,5%.

Nově nebude v zastupitelstvu Chomutova ČSSD, která nepostavila kandidátní listinu. Skandály ČSSD paradoxně nejspíš nebudou příčinou, protože ČSSD při koalici s hnutím ANO na vládní úrovni, kromě jiných i hnutí ANO doslova vyluxovalo jejich voliče. Mnoho voličů ČSSD dnes volí hnutí ANO nebo SPD.

 

Aktuální obsazení chomutovského zastupitelstva okazuje, že voliči mohou výrazně zamíchat kartami a zdaleka současný koaliční projekt nemusí voliči hodnotit úplně pozitivně.

Oslovený vzorek respondentů okolo 2 tisíce.

Počet zvolených zastupitelů (volební období 2018 – 2022)

PRO Chomutov 9 mandátů ČSSD 2 mandáty
KSČM 3 mandáty NOVÝ SEVER 7 mandátů
ANO 2011 10 mandátů SPD 2 mandáty
ODS 2 mandáty

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.