Chomutovský Zoopark čelí kritice

O nekompetentnosti lidí dosazených podle politického klíče, by se dalo dlouho mluvit. O tom, jak vypadá situace v chomutovském Zooparku promlouvají lidé, kteří srovnávají dobu, kdy celé zařízení řídili odborníci s dnešní dobou.

Ředitelka Věra Fryčová jako jediný zaměstnanec nemá zveřejněn na webových stránkách telefonní kontakt, proto bylo celkem složité získat její telefonní číslo.

Po kontaktování Zooparku je možné se dovolat na asistentku ředitelky, která v rozpacích není schopna odpovídat na základní otázky a odkazuje na ředitelku. Už jen zatajování kontaktu, staví celou organizaci do negativního světla a na víc, když se jedná o pracovní telefon.

Po opakované urgenci jsme získali telefonní číslo na ředitelku, ale ta telefon v pracovní době nezvedala. Ale podle SMS si můžeme zavolat prý zítra, protože je na unii ZOO.

Na otázku, kolik stála nová fasáda na stájích pro koně došlo až druhý den.

Není všechno zlato co se třpytí.

„Chomutovský jezdecký areál má veliký potenciál, jenom by se mělo město rozhodnout jak sním naložit. Jestli se vydat cestou sloužit veřejnosti nebo podporovat úzkou skupinu lidí. Na vylepšení podmínek pro pobyt koní a jejich opatrovníků jsem marně upozorňoval vedení zooparku. Není mi lhostejný osud stájí, které jsou již půl století součástí města Chomutova. Měl jsem vizi i s projektem na úsporu energií stáje i jezdecké haly, dále jsem několikrát upozorňoval na vybudování nouzových dveří v případě požáru, i lepšího vzduchu pro koně, kteří stojí v boxech na konci stájí. Na tuto důležitou věc se bohužel peníze nenašly, ale na novou reklamu přes celou zeď jezdecké haly ano.

Nekompetentní vedoucí stáje byla zvolena do funkce nekompetentní ředitelkou. Nové vedení stáje je bez zkušeností a praxe a v tomto oboru je potřeba letitých odborných zkušeností, jak v oblasti krmení, tak bezpečnosti koní, jezdců a majitelů, které si vyhledává v literatuře, nebo rady po sociálních sítích. To zřejmě v 21.století v Chomutově stačí na tyto funkce. Jako přednost vedoucího pracovníka bych čekal nestrannost, komunikaci bez arogance, ironie a jízlivosti i bez ohledu na případné sympatie,“ uvádí jeden z nespokojených občanů.

Ředitelka nesouhlasí 

Nic z toho se nezakládá na pravdě, co se týká soukromníků, tak jsou spokojeni. Další stavební úpravy nebylo možné jednoduše provést, protože v objektu stájí tudy vedou sítě.

Na otázku, zdali se ředitelka Zooparku účastnila výběrového řízení, tak odpověděla, že byla do funkce jmenována radou města.

Nespokojení občané tvrdí, že ředitelka byla dosazena bez řádného výběrového řízení a soutěže kandidátů, ale na přímo současnými politiky.

Kulturu a sport včetně Zooparku a dalších zařízení má v gesci současný náměstek primátora David Dinda (Nový Sever).

foto zdroj: YouTube

 

 

 

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email