Kandidátka za stranu PRO Mgr. Šárka Jánošková

Jsem rodačkou Moravskoslezkého kraje, ale již 23 let žijí na Chomutovsku. Založila jsem zde rodinu a díky tomu jsem se automaticky zařadila do každodenního života v Chomutově. Toto pestré období, které s sebou nese spoustu povinnosti, možností, ale také nutností spojených s dětmi, rodinou, a práci, považuji za jednu z nejdůležitějších etap života ženy a díky tomu mohu za sebe říct, že Chomutov považuji za svůj domov. 

Ač naše manželství nebylo uchráněno před rozvratem, zůstala jsem a nikdy mě nenapadlo náš domov opustit. Děvčata podporuji ve všech jejich aktivitách a činnostech a využívám možností našeho krásného Chomutova. Jsem tedy matkou, která především v minulosti využívala služeb pohotovostí a nemocnice vůbec, hojně navštěvovala volnočasové aktivity dětí a podílela se na jejich školní přípravě.

Navíc se pohybuji v sociálním sektoru, a tudíž se domnívám, že mám ucelenou představu o proobčanském fungování, možnostech a inovacích v Chomutově, které se velmi úzce pojí s názory lidí z SPD, kde jsem našla podporu na změnu jako nezávislý kandidát s doporučením strany PRO. Naše myšlenky nás spojují v jeden tým, který za občany Chomutova kandiduje do komunálních voleb.

Na svém profesním růstu jsem začala pracovat v období mateřské dovolené. Přesně v této době jsem cítila velmi intenzivně, že tento sektor mě zajímá a že mě naplňuje. Protože jsem postupovala krůček po krůčku pro mě v novém oboru a nabývala rozhled, jak široká je oblast sociální práce, své magisterské vzdělání jsem ukončila již jako plnohodnotný člen Oddělení sociálně právní ochrany dětí. Poté mi byla nabídnuta pozice vedoucí Azylového domova pro matky s dětmi a dnes se naplno věnují seniorům. Aktuálně zpracovávám žádosti a zajišťuji umístění v domově pro seniory v Mostě. Má každodenní práce se seniory přináší různorodou práci, stejně jako komunikace s rodinami a všemi ostatními, kteří se na této službě podílejí. Jedná se o souběh generací, které mají své představy a problematicky řeší své životní situace.

Jak jsem již zmínila, věnují se sociálnímu sektoru napříč různými cílovými skupinami. Vnímám úskalí a problémy mladé generace, svobodných matek, nízkopříjmových rodin, ale také nedostatek zařízení, která pojmou současnou míru potřebných seniorů. Díky dlouhověkosti našich babiček a dědečků, silnému zastoupení tohoto věku, kteří nyní splňují cílovou skupinu sociální služby, není dostatek nabídky této služby. Rovněž bych zapracovala i na reálné kvalitě péče, což souvisí s dostatkem adekvátně ohodnoceného personálu. Od roku 2013 jsem opatrovníkem kamarádovi, který havaroval na motorce. Díky této nešťastné události jsem měla možnost poznat fungování služby v různých městech, kde byl Jiří uživatelem. Když tehdy k nehodě došlo, nebylo volné místo v Chomutově, a tak jsem jej přibližovala až do cílové destinace, kde se nachází již několik let. Díky němu jsem se vydala tímto směrem, a již velmi dlouho je mým snem, mít jeden takový domov pro seniory, kde by mimo Jiřího byla i spousta jiných spokojených seniorů, kteří potřebují naši péči a pozornost a za jejich celoživotní práci.

Jsem přesvědčena, že v sociálním sektoru je mnoho otázek, které jsou k řešení a je potřeba hledat cesty. Právo, respekt a odbornost přesně vystihuje mou myšlenku, podle které žiji a přijde mi normální.

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email