Na hospodaření s majetkem Chomutova bylo podáno trestní oznámení

Na Krajské státní zastupitelství v Ústí nad Labem bylo odesláno trestní oznámení týkající se hospodaření s veřejnými penězi v Chomutově.

V minulosti naše redakce informovala o praktikách současných politiků a jejich angažování se v politických orgánech města a zároveň veřejných obchodních společnostech, jejich zřizovatelem je rovněž město Chomutov. V průběhu spolupráce s externími spolupracovníky redakce došlo k situaci, která zavdala důvodné obavy z toho, že někteří chomutovští  politici se pohybovali takřka na hraně zákona, kdy se objevovali v exekutivních rolích politiků, kteří rozdělovali veřejné peníze a zároveň zastupovali společnosti, které veřejné peníze konzumovaly, nebo přesouvaly dál na konečné příjemce.


Škoda, o níž oznámení hovoří  mohla být způsobena ve výši cca 30 mil Kč a cca 200 tis. Kč na majetku města Chomutov, dále prodejem městského nemovitého a movitého majetku za podmínek, kde okruh zájmových osob nemusel vždy jednat ve prospěch občanů města Chomutov s péčí řádného hospodáře.

V trestním oznámení je zmíněn zastupitel Milan Štefanov (Nový Sever). Další osobou, která je  v trestním oznámení zmiňována je primátor Marek Hrabáč (ANO).  Oba politici jsou součástí vládnoucí chomutovské koalice. 

Oznámení se týká spáchání hned několika trestných činů, a to zpronevěry, porušení povinností při správě cizího majetku, dojednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě, pletichy při zadání veřejné zakázky a při veřejné soutěži.


Primátor Hrabáč je podepsán za město Chomutov pod kupními smlouvami, které v minulosti odsouhlasilo zastupitelstvo města Chomutova a dalšími dokumenty jako statutární zástupce města Chomutov.

Zastupitel Štefanov působí v několika orgánech města a městských společnostech, které přijímají a dál hospodaří s penězi pocházející z veřejných rozpočtů. 


Aktuálně probíhá zpracovávání další materiálů týkajících se osob nejen z okruhu politiků, které se nejen v Chomutově podíleli na rozdělovaní nebo příjímání peněz pocházejících z veřejných rozpočtů.

K článku se váží následující příspěvky:

Politické aktivity Štefanova mohou být zlatý důl

Kam vedou chapadla chomutovské chobotnice

Záchranáři na “Kamenčáku” jsou několik let bez vodních skútrů

Zastupitelé posvětili podnikateli z Chomutova obchod století

Je primátor Hrabáč dobrý hospodář?

Reklamní vitríny v rukách náměstkova švagra


Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email