Velkolepé oslavy proběhly u chomutovských Pirátů

Druhá zářijová sobota znamenala pro chomutovské Piráty a jejich fanoušky dodatečné oslavy 75 let od založení klubu. Narozeniny místního hokeje se tentokrát neslavily v rámci ligového utkání, ale formou výročního utkání mezi dvěma výběry hráčů, kteří chomutovský dres v minulosti oblékali. 

Zmínka o výročním utkání poprvé padla v roce 2020, ovšem kvůli covidové době přišlo na řadu až 10. září 2022. Ještě před začátkem souboje vystoupala ke stropu ROCKNET ARÉNY plachta s číslem a podobiznou Otto Cimrmana, jehož první číslo tři bylo vyřazeno z užívání. 

Jedním z mužstev speciálního střetnutí byl tým Pirátů, jenž vrátil v sezoně 2011/2012 místní hokej po osmatřiceti letech do nejvyšší soutěže. Soubor kolem kapitána Milana Krafta v barážové sérii udolal v sedmém střetnutí Mladou Boleslav a velké oslavy mohly začít. 

„Na tyhle časy se vzpomíná krásně, protože po postupu přišla euforie. Všichni jsme měli ohromnou radost a věděli jsme, co je naším cílem. Ne pokaždé se to povede, ale tady se to povedlo. Jsem moc rád, že jsem u toho mohl být,“ vracel se Milan Kraft k návratu mezi tuzemskou elitu. 

Soupeřem postupovému celku bylo mužstvo KLH Chomutov, které hrálo své zápasy ještě ve „staré stodole“. Soupisku týmu tvořil kapitán Radek Šíp a také fanoušci, kteří hlasovali o některých hráčích na sociálních sítích. Na trenérském postu se objevil známý bouřlivák Vladimír Kýhos, který ve své chomutovské době patřil k nejúspěšnějším trenérům klubu. Zajímavostí je, že šestašedesátiletý kouč vede Most, s nímž hráli Piráti krátce před výročním utkáním. Odveta čeká oba celky pár dní po speciálním duelu. 

„Těšil jsem se moc. V kabině i na střídačce byla sranda. Prostě stará parta se znovu sešla a vůbec se neprojevil vliv času. Pořád byla sranda a pořád to byl náš starý Chomutov, který byl unikátní,“ popisoval pocity například Michal Jeslínek. 

Oba týmy na soupiskách představily hráče, které si chomutovský fanoušek musí pamatovat. Střetnutí nabídlo spoustu zajímavých momentů a přineslo dvacet gólů. Duel za stavu 10:10 doputoval do remízového stavu. Na straně KLH odchytal celý souboj Michal Podolka, naopak na druhé straně se střídalo postupové duo Miroslav Hanuljak – Milan Řehoř. 

„Utkání se mi líbilo moc, ale samozřejmě to není úplně o hokeji jako takovém. Jde o to se sejít, protože s některými kluky jsme se neviděli od té sezony před deseti lety. S některými ještě déle, protože když jsem přišel v roce 2008, tak to bylo ještě KLH Chomutov. Bylo pěkný kluky po tolika letech vidět,“ popisoval Milan Kraft. 

„Měl jsem z toho obrovský strach, protože jsem nebyl dlouhou dobu na ledě, ale postupem času jsem se do toho dostal. Užil jsem si to moc a líbila se mi spolupráce se Šípákem a Standou Mikšovicem. Byla zábava na ledě i na střídačce, takže to bylo moc pěkné,“ pochvaloval si Michal Jeslínek. Právě on se stal nejlepším střelcem benefičního zápasu. Rychlonohý útočník totiž soupeři nasázel hattrick. Ačkoliv o body nešlo, tak na jeho výkonu bylo vidět, že šikovné ruce nezapomínají. 

 

Zdroj: Piráti Chomutov

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email