Místa setkávání

Dříve se naši předkové pravidelně scházeli v neděli v kostele, případně na svatbách a pohřbech. V současné době se pravidelně známí potkávají v supermarketech a obchodních centrech. Svateb je v poslední době méně a od pohřebních obřadů se téměř ustoupilo. Často čteme na parte “Rozloučení v úzkém kruhu rodiny.“ Komunikace mezi lidmi se více a více odehrává přes mobily.

Starší lidé často uvádějí, že se cítí osamoceni, chybí jim dřívější pracovní kolektiv, vzpomínají na setkání s přáteli zamlada. Mladí spolu neumí komunikovat a oslovovat se.  Radují se z hlučné muziky, protože ta je důvodem vynechání rozhovoru. Rozvedení či vdovci marně hledají své spřízněné duše, protože být ve společnosti šťastných rodin jim dobře nedělá.

Pojďme vytvořit v Chomutově kavárnu pro seniory, kde by se nezávazně scházeli, povídali si, vyměňovali své zážitky z mládí, či zkušenosti ze stáří. V takové kavárně pro seniory by mohly být i pravidelné programy. Každý by si vybral, co by sám chtěl.

Chomutov od 70. let minulého století neustále postrádá Studentský klub. Poslední býval na náměstí ve „Švermáku“. Pravidelné hudební večery, diskotéky, soutěže. Místo, kde by se studenti scházeli je to, co jim chybí.

Kam může jít singl dívka či chlapec v Chomutově dnes? Nevím. Kam mohou zajít kroky vdovců a vdov či rozvedených??? Nikdo nezná odpověď.

Nabízí se k tomuto řešení uspořádat místnosti, kluby a ateliéry v bývalém kině Oko. Nejlépe se cítíme tam, kde si to sami tvoříme. Prosím, vymýšlejte, dávejte návrhy a společně tvořme. Setkávejme se, komunikujme spolu. Nenechme nikoho osamoceného, zoufalého a bezradného doma. Buďme spolu.

PaedDr. Soňa Valušková, kandidátka za hnutí Správná volba pro Zdraví a Sport

 

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email