Zveřejnila jsem, že kandiduji, třikrát se mě pokusili vykrást

Chomutovská galerka má nejspíš na pilno.
Sabina Lecjaksová bydlí od narození v Chomutově,  z toho už třetím rokem na náměstí.  Po celé dobu, téměř tři roky, tady bylo klidné bydlení, ale od té doby, co jsem zveřejnila kandidaturu, tak se pokusil neznámý pachatel opakovaně dostat do našeho domu.

Říkáte, že to bylo vícekrát za krátkou dobu. Jak a kdy se to stalo?

Je to po druhé, co se to hlásilo na polici ČR během několika týdnů.  Ale už je to celkem po třetí během krátké doby, co se to stalo.

Proč si myslíte, že to souvisí s vaší kandidaturou do městského zastupitelstva?

Domnívám se, že to všechno má souvislost, protože krátce poté, co jsem svou kandidaturu  zveřejnila, tak se kolem mě začaly dít divné věci. Ale vrcholem je opakovaný pokus o vloupání. Přitom v minulých létech zde byl klid a bezpečno.

Jak je na tom policie, už dopadla pachatele, který se k vám pokoušel vloupat?

Myslím, že ne. Už dvakrát u nás policie byla, ale zatím se vlastně nic moc neděje. Policie přijede a pak chodíme následující den na oznámení. Ale útoky dál pokračují. Bojím se nejen o sebe, ale také o přítele, kterého už napadli několikrát. Člověk ani netuší, že může kvůli názoru, který veřejně sdílí, čelit nejen osobním útokům, ale i trestnímu jednání.

Co budete dělat dál?

Už je toho moc, musíme se o sebe postarat především sami. Snad policie toho lumpa dopadne. My jsme najali detektiva a připravujeme s odborníkem bezpečnostní opatření, které bude nejen v podobě pasivní, ale především aktivní ochrany. Ale nebude to jednoduché, ani levné. Ochrana majetku je také byznys a odborníci si to nechají pěkně zaplatit.

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email