Pod vedením nového kouče uspěli Levharti na Vyšehradu

K prvnímu duelu pod vedením nového kouče Daniela Huška vyrazili chomutovští basketbalisté na palubovku v minulé sezóně ještě prvoligového Vyšehradu, kde sice na startu ztráceli, ale nakonec skóre otočili. Výsledkem byla skvělá výhra 95:89. 

Šéf střídačky nominoval k utkání kombinovanou sestavu s řadou mladíků, kteří zatím nastupovali pouze v mládežnických týmech. „Věděli jsme, že hrajeme se soupeřem, který sestoupil z naší soutěže, ale pro řadu kluků to byla seniorská premiéra, takže jsme čekali těžký zápas,“ pravil Daniel Hušek. „Možná se tohle trochu všechno projevilo určitou dekou v úvodu, ale nakonec dostali dost minut všichni včetně juniorů,“ doplnil. 

Nový první muž realizačního týmu Levhartů následně naznačil, že doma zůstala hned osmička basketbalistů, s nimiž v sezóně počítá, a nastínil, že před střetnutím neprobíhalo vzhledem k fázi přípravy žádné speciální ladění formy. „Šli jsme do utkání z plného tréninku,“ přiblížil. „Naší plánem bylo víceméně běhat, protože taktiku jsme zatím tolik nedělali,“ přidal jedním dechem. 

 Jak už bylo zmíněno, vstup do zápasu se chomutovskému souboru nepovedl, což zdůraznil i Daniel Hušek. „Prohrávali jsme i dvouciferným rozdílem,“ ohlížel se. „I proto přišla po první čtvrtině trochu bouřka, po které se kluci zmátořili a začali lítat,“ pokračoval hlavní trenér Levhartů s tím, že pouze lepší pohyb za obratem nestál. „Zlepšili jsme obranu, z čehož pramenilo, že jsme si pomáhali jednoduchými koši po rychlých protiútocích, na které jsme se zaměřili, protože tři týdny běháme a posilujeme,“ prozradil. 

Kouč Severočechů viděl v hlavním městě republiky pozitiva i nedostatky, avšak podle jeho vlastních slov se s týmem má od čeho odpíchnout. Co se týká sestavy, utkání mu prý hlavu nezamotalo. „Chceme mít široký kádr a sestavu pravidelně točit. Počítáme vlastně skoro se všemi, protože chceme v každém zápase používat širokou rotaci,“ uzavřel Daniel Hušek po první přípravné bitvě, v níž se devětadvaceti body blýskl Boyko na dvouciferný zápis se dostali i Písařík, Morávek, Vladimír Dolanský a Ondřej Kocourek. 

 zdroj:https://bk-chomutov.cz/

 

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email