Jakub Zajíček bude celou nadcházející sezónu posilou týmu chomutovských Pirátů

Kamil Koláček doplnil s Petrem Martínkem kádr, těsně před přípravným derby v Ústí nad Labem. Asistencí a dvěma vybojovanými přesilovkami se v prvním duelu za Piráty uvedl útočník Jakub Zajíček. V chomutovských barvách nakonec stráví celou druholigovou sezónu 2022/2023. 

„Čekáme od něj aktivní hru, dobré bruslení a potvrzení produktivity z juniorské soutěže,“ konstatuje sportovní manažer Petr Jíra, který mladého útočníka kontaktoval. „Když jsme se dozvěděli, že končí na zkoušce v Jihlavě, Jakuba jsem hned oslovil a on se druhý den hlásil na předzápasovém tréninku,“ popisuje šéf sportovní úseku. 

Nedávno dvacetiletý rodák z Mladé Boleslavi si podle vlastních slov váží šance, kterou pod vrcholky Krušných hor dostává. „Jsem rád, že tu můžu být,“ hlásí bez váhání. „Budu se snažit důvěru splatit a doufám, že se mi bude dařit. Chomutov má skvělé zázemí i hráče,“ libuje si mladík, jenž ve druhém startu naskočil doma s Chebem po boku Viktora Hübla s Františkem Lukešem. 

„Hrálo se mi s nimi výborně. Jsou to zkušení hráči, kteří ví, co s pukem udělat,“ přibližuje. „Přihráli mi na dost tutovek, které jsem bohužel neproměnil, což mě mrzí. Jsem za tuhle příležitost rád a užil jsem si to, ale musím toho od nich ještě dost okoukat,“ uvědomuje si mladík startující seniorskou etapu kariéry. 

Jakub Zajíček začínal s hokejem v Benátkách nad Jizerou, kde také v sezóně 2021/2022 odehrál první čtyři mistrovské zápasy mezi dospělými, v nichž zapsal tři asistence. Než zakotvil před sezónou 2015/2016 v mladoboleslavském dorostu, strávil sedm žákovských let v pražské Spartě. Město automobilů opustil během ročníku 2018/2019, kdy se vydal na sever Evropy. 

Za první švédskou štaci si vybral Karlskronu, již hned v létě 2019 opustil. Zamířil do Lidingö, kde také skandinávskou anabázi završil a zvolil návrat do České republiky. Úvodní libereckou sezónu mu předčasně ukončila pandemie koronaviru, v té druhé zazářil a pomohl juniorům Bílých Tygrů ke stříbru. Severočeši v sedmizápasové finálové sérii podlehli Plzni. 

Jakub Zajíček vytvořil s Adamem Měchurou a Lukášem Nezbedou obávanou útočnou letku, která se v základní části DHL extraligy vměstnala do elitní čtveřice kanadského bodování. Vklínil se mezi ně pouze druhý Eduard Šalé z brněnské Komety. Nejnovější posila Pirátů zapsala ve 48 startech 33 gólů a 51 asistencí, což stačilo na čtvrtou příčku. V play-off přidal někdejší reprezentant do 16 let jedenáct bodů za tři přesné zásahy a osm přihrávek v šestnácti bitvách. Další seniorské body bude sbírat v Chomutově, kde bude chtít jistě brzy ukončit i čekání na premiérový gól mezi dospělými. 

zdroj: Piráti Chomutov 

 

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email