O přízeň chomutovských občanů usiluje jedenáct subjektů

Podle aktuálních informací se občané zajímají mimo jiné o to, jak pro ně pracují politici. Podle diskusí mezi občany vyplynulo několik otázek, které redakce poslala politikům, aby s jejich odpověďmi seznámila občany Chomutova.

Politici obsadili kandidátní listiny v uskupeních a stranách PRO Chomutov, Nový sever, ANO 2011, ODS, KSČM a SPD s podporou PRO. Nově přibyli Starostové a nezávislí, Chomutovská koalice, Za bezpečný domov a Moderní společnost.

Asi to, co některé občany může šokovat je fakt, že politici, kteří jsou aktuálně u politického kormidla nebo se tváří jako opoziční kamarádíčci na otázky, které zajímají občany vůbec neodpověděli.


 • Jaké je Vaše zaměstnání, jste chomutovský rodák / od kdy jste v Chomutově?
 • Co je hlavním důvodem Vaší kandidatury do zastupitelstva města Chomutov?
 • Co můžete občanům Chomutova nabídnout jako kandidát do zastupitelstva?
 • Jaký je Váš názor na práci současné koalice v Chomutově?
 • Co byste rád zlepšil nebo změnil v Chomutově?

Bc. Jiří Richter (Chomutovská Koalice)

 • Jsem hrdým chomutovským rodákem. Pracuji jako úředník ve státní správě, současně dokončuji vysokou školu.
 • Všímám si, že Chomutov dlouhodobě přešlapuje na místě a neví kudy kam. Kritizovat to u piva nestačí, a proto jsme se rozhodli sestavit vlastní kandidátku převážně z mladých lidí, kteří nemají žádnou poskvrněnou minulost a věří v lepší budoucnost Chomutova.
 • Občanům Chomutova nabízíme obnovení Lázní – do Lázní patří voda, ne knihy. Dále snížení poplatku za svoz komunálního odpadu nebo 30 minut parkování zdarma.
 • Některé věci se současné koalici povedly, nicméně rozhodně je zde co zlepšovat, a proto kandidujeme.
 • Těch věcí je určitě hodně, ale já bych vypíchnul ty, kterých si ostatní nevšímají. Například vybudování nového důstojného domova pro seniory, demolici bývalé základní školy na Kamenném Vrchu, vybudování protihlukové zdi podél silnice č. 13, ale také zlepšení fungování Technických služeb a dalších městských organizací.

MUDr. Ota Staňo (Hnutí Správná volba pro Zdraví a Sport)
 • Jsem lékař ortoped a traumatolog v oboru již 40 let. Jsem rodák z Českého Krumlova. V Chomutově však žiju a působím víc než 25 let, z toho 20 let v nemocnici na pozici primáře ortopedie. Nyní pracuji 5 let jako ambulantní lékař.
 • Mám zájem o veřejné dění. Byl jsem zastupitelem a radním dvě volební období v 90.tých letech v Ostrově nad Ohří. Takže mám zkušenost s komunální politikou a vím. jak nesnadné je některé věci prosadit a některé záležitosti plnohodnotně vyhodnotit a dozorovat.
 • Dlouholeté zkušenosti ve zdravotnictví a taky v komunální politice. A proto budu usilovat o zlepšení dostupnosti zdravotnické péče a to o znovuobnovení péče v 6ti oborech, které byly v chomutovské nemocnici uzavřeny v průběhu posledních 10ti let, např. plicní, hematologie, ORL, podporu menšinových sportů a sportovních soutěží škol, záchranu 50m bazénu a městských lázní s doprovodnými službami, snížení cen MHD o 50% se snahou o jízdné zdarma, snížení poplatků za odpady o 30%, snížení daně z nemovitostí, vybudování nového domu s pečovatelskou službou a zubní pohotovost pro občany Chomutova a okolí.
 • Současná koalice má pasivní přístup ke zdravotnictví, a zvláště chomutovské nemocnici, chabá podpora menšinových sportů, klientelismus a kamarádíčkování, ať už ve veřejných službách, tak prodejích bytů a pozemků města, nezavedla tvrdá opatření v boji s obchodem s chudobou a řešení vyloučených lokalit.
 •  Rád bych zlepšil větší podporu a úlevy pro občany, tak aby město pomáhalo a sloužilo občanům, a to snížením poplatků, tak jak jsem uvedl, aby se jen nevybíraly peníze a pak se investovalo do zchátralých budov, např. vojen. správa apod. a účelněji hospodařilo. Je nutné zahájit jednání s novým plnohodnotným ředitelem nemocnice a s KZ a.s. o zlepšení zdravotnické péče pro občany Chomutova, opravit a oživit centrum města, např. opravou a záchranou bazénu a městských lázní s navazujícími doprovodnými službami, s levnými permanentkami do bazénu, pro děti a důchodce zdarma apod. Motivační ceny nájmů doprovodných služeb, příspěvky města na saunu, masáže, jógu, spinning, fit centrum apod. Je potřebné opravit a opět zprovoznit kašnu v městském parku, tak aby opět osvěžovala klima, stala se místem setkávání, odpočinku, možnosti brouzdání dětí a osvěžení v horkých letních dnech. Totéž platí na náměstí. Přeji si, aby byla zrenovována místní kašna, která je dnes jen pouhou dekorací. V neposlední řadě se zasadím o zlepšení péče o seniory formou slev nebo služeb zdarma. Chci prosadit výstavbu nového domova s pečovatelskou službou.

Zdeněk Vaňkát (SPD s podporou strany PRO)

 • Patnáct let jsem pracoval u Policie ČR v Praze z toho 9 let u služby kriminální Policie a vyšetřování. K 31. 12. 2018 jsem ukončil služební poměr a následně nastoupil jako vedoucí pracovník do TOYODA GOSEI. Ano jsem Chomutovský rodák od roku 1976.
 •  Chci se proaktivně podílet na rozvoji města. Já nejsem zastánce toho, že budu kritizovat vedení města, ale budu se snažit se do vedení města dostat a pro město Chomutov a jeho občany tvořit věci, které mají hlavu a patu.
 • Jsem absolutně v pohodě a nejsem zatížen žádným kostlivcem v podobě nějakých vazeb na místní podnikatele. Nikomu nepatřím a nikdo mě neumí. Jestli něco řeknu tak z toho neuhnu a jdu si za tím. Takže – Městské lázně, vyšší bezpečnost na sídlištích, a více peněz do všech sportovních a kulturních aktivit co se nám starají svým způsobem o děti.
 • Koalice se asi snaží, ale myslím, že tam jsou hluchá místa! Neměli to jednoduché v období covidu. To město tak trochu spalo. Co mě tedy neskutečně vadí, jsou drogově závislí lidé, kterých máme na sídlištích strašně moc. Tady musí město systémově nastavit pravidla, jak tyto lidi vyhnat někam za kopec. Najít finance na to abychom byli schopný s tím efektivně bojovat a vyhrát.
 • Nechci aby, to vyznělo nějak špatně, ale vadí mi přístup některých členů zastupitelstva, že si myslí, že peníze z rozpočtu města jsou vlastně jejich peníze. To jsou peníze všech těch lidí, kteří v Chomutově žijí. Zastupitelé musí hospodařit dobře, ale musí taky tvořit, aby lidé ve městě byli spokojeni a neměli důvod se stěhovat jinam. Finance města se musí investovat do spokojenosti lidí, a to je můj záměr.

Ing. Daniel Černý (Starostové a nezávislí)

 • Jsem chomutovský rodák a pracuji jako obchodní ředitel ve firmě zabývající se zkoušením materiálů, vývojem a dodávkami technologií pro testování. Ve svém volném čase fotografuji a věnuji se záchraně a oživení historických domů. Mým největším projektem je oprava žatecké synagogy a její konverze na muzeum a kulturní centrum.
 • V zastupitelstvu pracuji již 11 let. Důvodem, proč jsem vstoupil do komunální politiky, byla nespokojenost s dosavadní prací modro – oranžové koalice ODS a ČSSD. Místo rozvoje našeho města docházelo pouze k drancování. Bohužel u několika současných představitelů města vidím podobné tendence i dnes.
 • Jednoznačně zkušenosti a práci ve prospěch města a jeho občanů. Za 49 let svého života jsem jich nasbíral jak v profesním či soukromém životě nebo i v politice dost. Měl jsem tu čest řídit Chomutov 2 roky z pozice primátora. Nenechal jsem se zastrašit mafiánskými výhrůžkami a během krátké doby se mi podařilo vypovědět několik pro město nevýhodných smluv, jako byla třeba ta na pronájem Kamencového jezera na 50 let. Práci? Já si představuji pod slovem práce asi něco jiného. Současná koalice komunistů, Nového Severu a ANO toho opravdu moc nepředvedla. Vzpomínám si na předvolební plakát s textem: „Marek posune Chomutov dál“. Nejen, že se Chomutov nikam neposunul, ale většina lidí ani neví, kdo Marek je. Bohužel jsem zaznamenal hlavně jejich pokusy o návrat hazardu do Chomutova či přihrávání kšeftů kamarádíčkům a spolustraníkům.
 • Každý Chomutovák vidí, jak naše město vypadá, jaký je stav chodníků a silnic, kde všude je nepořádek, jak špatně se v některých částech města parkuje. Investice se musejí dělat s rozumem a transparentně. Už nesmí vznikat projekty s takovou mírou chyb a závad, jako třeba Aquasvět na Zadních Vinohradech. Je potřeba se zaměřit na Chomutovskou bytovou a na smlouvu na správu a údržbu bytů, zrychlit odbavování v MHD, zlepšit žití na sídlištích…
 • Zkrátka čeká nás moře práce.

JUDr. Marek Hrabáč (hnutí ANO)

Současný primátor neodpověděl na otázky, které zajímají občany Chomutova.


David Dinda (Nový Sever)

Současný náměstek primátora neodpověděl na otázky, které zajímají občany Chomutova.


Jaroslav Komínek (KSČM)

Současný radní neodpověděl na otázky, které zajímají občany Chomutova.


MUDr. Marian Bystroň (PRO Chomutov)

Opoziční zastupitel neodpověděl na otázky, které zajímají občany Chomutova.


Jaroslav Čech (ODS)

Kandidát do zastupitelstva neodpověděl na otázky, které zajímají občany Chomutova.


V nejbližší době budou informace doplněny o lídry „Za bezpečný domov“ a „Moderní společnost“, které redakce obdržela po podání kandidátek.

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email