Koupání v přírodních koupalištích má své kouzlo, ne všude je však voda vhodná k plavání. Lidé by proto měli být obezřetní

Léto je v plném proudu, sluníčko ukazuje svou sílu a lidé v těchto tropických dnech vyráží k vodě. Hygienici pravidelně měří kvalitu vody v přírodních koupalištích. Ne všude je však kvalita vody vhodná ke koupání. Někde hrozí po koupání dokonce i zdravotní problémy. 

Krajské hygienické stanice pravidelně sledují kvalitu koupacích vod v přírodních koupalištích během letní sezóny, každý rok v období od května do září. Odebrané vzorky jsou analyzovány a následně jsou výsledky vkládány do centrálního informačního systému na internetových stránkách koupacivody.cz.  

Kvalita vody ke koupaní je v současné době v Ústeckém kraji velice dobrá. Označená místa na mapě modrým smajlíkem přímo vybízí k vodním radovánkám. Zaplavat si můžete vyrazit například na Kamencové jezero v Chomutově nebo na koupaliště do Prunéřova.  

Zelený smajlík označuje vodu vhodnou ke koupání s mírně zhoršenými vlastnostmi, která není nijak nebezpečná a koupat se v ní můžete bez obav. Zamířit tedy můžete na Matyldu. Která leží u Autodromu Most a disponuje písčitou pláží nebo také na přírodní koupaliště v Chlumci. 

Citlivější lidé by se neměli vydávat na místa, která jsou na mapě označená oranžovým smajlíkem. Kvůli zhoršené kvalitě vody by mohli mít plavci problémy po vykoupání například na koupališti v Chabařovicích. 

Odborníci naopak nedoporučují koupání v míst, která jsou na mapě označena červeným smajlíkem. Těmto místům by se měly vyhnout především těhotné ženy, dále pak lidé s oslabenou imunitou nebo jedinci trpící na alergie. Špatná voda je v současné v jezeře Chmelař, které leží u města Úštěk. 

Podrobnější informace o kvalitě vody ke koupání přímo v Ústeckém kraji naleznete na webu rekreační vody. Po rozkliknutí příslušného koupaliště zjistíte bližší informace nejen o kvalitě vody, ale také o nabízených službách v místě koupání.  

 

 

foto: koupacivody.cz

 

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email