Pětice Levhartic získala evropské stříbro, Kadlecová v All star týmu turnaje

V sobotu 16.7. vyvrcholil v maďarské Šoproni evropský šampionát žen do 20 let. České reprezentantky se po dlouhých 20 letech probojovaly do finále, kde bohužel nestačily na Španělky. I přesto se jedná o veliký úspěch s výraznou chomutovskou stopou, kterou navíc ještě podpořila Valentýna Kadlecová, která byla nominována do All star týmu turnaje. 

 Základní skupinou zvládly svěřenkyně Romany Ptáčkové na výbornou, když postupně zdolaly Maďarky, Francouzky a na závěr skupiny A i Nizozemky. V osmifinále pak vyzval český výběr Belgičanky, které hráčky s nápisem ČESKO na hrudi zdolaly 65:42. K tomuto vítězství přispěla výrazně Valentýna Kadlecová, jež byla s 15 body nejlepší českou střelkyní. Ve čtvrtfinále čekal národní tým souboj s Polskem, které nestačilo kvalitou českému týmu a prohrálo s Češkami 43:63. Nejlepší Levharticí ve čtvrtfinálovém duelu byla Eliška Brejchová s osmi body, která den po čtvrtfinálovém duelu oslavila v Šoproni devatenácté narozeniny. V semifinále pak došlo na reprízu souboje ze skupiny A, kde lvice narazily na reprezentantky galského kohouta. Ptáčkové výběr s velkým přispěním Levhartic, jež zapsaly 34 z 65 českých bodů, zdolal Francouzky i po druhé a měl jistotu medailového zisku. Odchovankyně chomutovského basketbalu Kadlecová zaznamenala v semifinálovém duelu 23 bodů a vykročila tak pomalu, ale jistě do All star týmu turnaje. Ve finálovém duelu, který vysílal i ČT Sport Plus, došlo na souboj se Španělkami. Stejně jako Češky, prošly i Španělky turnajem bez porážky a finálové utkání tak slibovalo úpornou bitvu. Českému týmu v bitvě o zlato chybělo možná trochu více umu, možná trochu více klidu, anebo snad i trochu toho pověstného štěstíčka, neboť Češkám nevycházelo zakončení podle představ a v duelu, který byl defenzivní bitvou, podlehly naše ženy Španělkám 42:47. 

 Finálový neúspěch vůbec nesnižuje výborný výsledek českého týmu, který po dvaceti letech opět získal medaili v této věkové kategorii. Z pětice Levhartic byla na šampionátu vidět nejvíce Valentýna Kadlecová, která byla s 80ti body nejlepší českou střelkyní na evropském šampionátu a jako jediná česká hráčka se dostala i do All star týmu mistrovství Evropy. Poměrně dlouhou dobu byla druhou nejlepší českou střelkyní další Levhartice Eliška Brejchová, jejíž střelecká úspěšnost v play-off trošku opadla, ale i tak zaznamenala v Šoproni 49 bodů. Jesika Hibalová plnila na šampionátu většinu času roli druhé rozehrávačky za Kateřinou Zeithammerovou, pro osmnáctiletou rodačku z Prahy šlo v nadsázce o takový trénink na následující ročník, kde by měla v podobné roli zastupovat zkušenou chomutovskou rozehrávačku a osobnost RENOMIA ŽBL Kateřinu Bartoňovou. Svou bojovnost ukazovalo také duo Monika Fučíková a Lucie Ceralová, druhá jmenovaná si svými výkony dost možná řekla u trenéra Rešetára o větší prostor v Levhartí rotaci hráček. 

 Pro samotný chomutovský klub se jedná o velký úspěch a velký potencionál do následují sezóny. „Holkám moc gratuluji, je to velký úspěch a zároveň skvělá reprezentace našeho klubu a našeho města,“ říká majitel klubu Petr Drobný. Poslední chomutovskou medailí z velké akce bylo stříbro Michaely Krejzové z evropského šampionátu do 16 let z roku 2014. Stříbrné medailistky čeká teď lehký odpočinek a v srpnu by se pak měly Levhartice sejít ke společné přípravě na následující ročník.

 

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email