Na Chomutovsku vzrostl počet nehod pod vlivem alkoholu

Počet dopravních nehod řešených chomutovskými policisty se letos v měsíci červnu zastavil na čísle 120, což je oproti loňskému červnu o 29 méně. V jejich důsledku utrpělo celkem 28 účastníků zranění, z toho čtyřikrát šlo o zranění těžká, nikdo naštěstí nepřišel o život. Škody byly vyčísleny na 7,5 mil. korun, tedy o 2,2 mil. korun více než ve stejném období vloni. 

Řidiči motorových vozidel způsobili 93 nehod (v pěti případech bylo zjištěno ovlivnění alkoholem), řidiči nemotorových vozidel měli na svědomí 4 kolize, chodci byli na vině dvakrát. Policisté zaevidovali 21 střetů se zvěří. 

První polovina roku 2022 byla na Chomutovsku co do počtu nehod srovnatelná s prvním pololetím loňského roku. Letos policisté řešili do konce června už 771 nehod, vloni to bylo o 8 více. Také letos se kolize neobešly bez tragických následků, v jejich důsledku již zemřeli 2 lidé (vloni ve stejném období 3 lidé). Počet zraněných se letos již vyšplhal na 133, z toho 16 účastníků utrpělo zranění hodnocené jako těžké. Finanční škody za první pololetí činily v součtu bezmála 39 mil. korun, což je přibližně o 5 mil. korun více než v pololetí roku 2021. V souvislosti s nehodami zaplatili řidiči na pokutách částku 236.800 korun. 

„Celkem 595 střetů zapříčinili řidiči motorových vozidel, 14 řidiči nemotorových vozidel, 6 chodci a ve čtyřech případech šlo o „jiné zavinění“. Ke střetu se zvěří policisté letos za prvních šest měsíců vyjížděli 152krát (vloni 149 krát). Nejčastěji se bouralo kvůli nesprávnému způsobu jízdy (412), nedání přednosti (99) a nepřiměřené rychlosti (92). Ovlivnění alkoholem u některého z účastníků nehody zjistili policisté v 33 případech (vloni v 21 případech),“ uvedla mluvčí Policie ČR Miroslava Glogovská. 

 

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email