O víkendu se budou teploty držet okolo 20 stupňů, občas zaprší

Nadcházející druhý červencový víkend bude chladný, v neděli teploty většinou nepřesáhnou 20 stupňů Celsia. Občas bude pršet nebo se objeví přeháňky, bouřky jen výjimečně. Příští týden se oteplí nad letních 25 stupňů a srážek bude méně. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

 Teploty postupně klesají od začátku tohoto týdne. Dnešek přinese hodně mraků, přes den bude pršet hlavně v Čechách. Ojediněle se mohou objevit i bouřky. „Opět se o něco ochladí: teploty přes den vystoupí jen na 16 až 20 stupňů, na východě a jihovýchodě až na 23 stupňů Celsia,“ uvedli meteorologové. 

 V pátek zůstane obloha zatažená, místy bude pršet, večer bude srážek i oblačnosti ubývat. Nejvyšší denní teploty vystoupí na 19 až 23 stupňů Celsia. 

 V sobotu bude oblačno až polojasno, ráno se mohou ojediněle objevit mlhy. Sporadicky se objeví přeháňky, častěji bude pršet na horách. Teploměr ukáže 20 až 24 stupňů Celsia. Druhý víkendový den se ochladí na 16 až 20 stupňů, jen na jihovýchodě může být až 23 stupňů. Meteorologové čekají v neděli oblačno až polojasno a občasné přeháňky, ojediněle i bouřky. 

 Více letního počasí přinese příští týden, teploty postupně porostou a ke konci týdne se přiblíží k hranici tropického dne, tedy ke 30 stupňům Celsia. 

 

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email