Nový pavilon s urgentním příjmem a jednotkou intenzivní péče v chomutovské nemocnici bude dokončený v příštím roce

Hromady sutin, ve kterých se uprostřed areálu chomutovské nemocnice pohybovala demoliční technika, před několika týdny zmizely. Z průchozího koridoru směr chirurgie už lze pozorovat jiný obrázek. Dělníci tam pracují na hrubé stavbě nového pavilonu emergency, jinak řečeno urgentního příjmu, kde se budou pacienti rozdělovat podle závažnosti aktuálního zdravotního stavu. Dostavba je plánovaná na konec roku 2023.  

Předmětem investičního záměru je výstavba nového pavilonu s urgentním příjmem (5 ambulancí, RTG, 5 expektačních lůžek, crash room), COS (5 operačních sálů), centrální sterilizace, JIP (10 lůžek), ARO (10 lůžek) a technickým a administrativním zázemím, v návaznosti na stávající pavilon C. Novostavba je navržena jako samostatně stojící objekt, avšak s provozním a technickým propojením na stávající pavilon C vč. nadzemního spojovacího koridoru na stávající pavilon D. 

Zhotovitelem celé stavby je společnost „Emergency Nemocnice Chomutov – OHL & MQ“. Výstavba pavilonu si vyžádá celkem 833 862 444 milionů Kč včetně DPH. Investiční akce bude částečně financována z dotačních zdrojů, konkrétně z 98. výzvy IROP, kde je výše dotace 150 000 000 Kč, dále pak z finanční investiční podpory Ústeckého kraje, pro zajištění vyrovnaného cash flow bude Krajská zdravotní, a.s., využívat investiční úvěr od Komerční banky, a.s. 

 

 

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email