Dvě nové posily do týmu přivítají Levharti Chomutov

Sezónu 2021/2022 lze po skončení mládežnických kategorií považovat definitivně za uzavřenou a rovnou je možné otevřít kapitolu s ročníkem 2022/2023. Navázat na play-off souboje budou chtít v následujícím ročníku Levhartice, které hlásí dvě nové posily. Ze Slovanky přichází do Chomutova duo Eliška Brejchová – Monika Fučíková. 

 Obě basketbalistky, jenž preferují hru na křídle, přichází ze Slovanky, jejíž seniorský tým působí poslední dvě sezóny v Benešově. Právě z Benešova pochází zkušenější z nové dvojice – Monika Fučíková. Dvacetiletá hráčka působí v RENOMIA ŽBL už od ročníku 2018/2019 a za čtyři sezóny posbírala dvaašedesát ligových startů. K ligovým startům přidává pravidelně starty v i mládežnických reprezentacích. Reprezentační dres obléká i druhá posila Levhartic – Eliška Brejchová. O dva roky mladší rodačka z Prahy je součástí reprezentace do 20 let a v RENOMIA ŽBL působí od sezóny 2020/2021. Za dva ročníky zaznamenala třiačtyřicet ligových startů. 

S příchodem mladých basketbalistek ze Slovanky by Levhartice měly vyřešit jednu ze svých slabin z minulého ročníku. „Minulá sezóna nám ukázala sílu našeho týmu, kdy jsme byli schopni hrát velmi kvalitní poločasy téměř se všemi týmy ligy. Co nás ale limitovalo byla možnost rovnoměrně vysílat na palubovku hráčky širší rotace, tak abychom vydrželi hrát kvalitní basket celých 40 minut,“ říká sportovní manažer žen Jakub Kadlec, který v nových posilách spatřuje i další výhodu. „Když se podíváme na reprezentační dvacítku, tak jsme tam doteď měli Valču s Luckou Ceralovou, když přičteme Moniku s Eliškou, tak nám vzniká juniorská reprezentační osa mladých hráček, které spolu už pár let hrají a vědí, co od sebe mají čekat,“ doplnil Kadlec. 

Eliška Brejchová s Monikou Fučíkovou doplní soupisku, která by proti sezóně 21/22 měla zůstat téměř beze změn. „Bylo pro nás prioritou udržet výborně fungující A tým a najít vhodné posily v mladých hráčkách, které budou schopny hrát na vrcholové úrovni, ale zároveň budou schopny přebírat zkušenosti od hráček jako je třeba Kačka Bartoňová,“ uvedl Kadlec, který nastínil, že by se nemuselo jednat o poslední příchody. „Finišujeme přestup jedné mládežnické reprezentantky a dojednáváme podmínky pro působení Nasti Kovtunové, která by měla převzít roli po Terce Vorlové, i když u té tajně doufám, že nám bude chtít ještě alespoň trochu pomoc. Počítáme i s Jordan Reynolds pokud bude zdravotně v pořádku,“ uvedl Kadlec. 

  

 

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email