Budu kandidovat, říká Zdeněk Vaňkát

Do komunálních voleb v Chomutově bude kandidovat bývalý policista a fotbalový rozhodčí Zdeněk Vaňkát, jako lídr SPD s podporou strany PRO, který byl očištěn soudem po kauze, jež poškodila jeho jméno a změnila mu celý život. Lidé, kteří si prošli dramatickou životní událostí, mohou vidět své priority trochu jinak a nebývá výjimkou, že se soustředí více na své okolí než sami na sebe a materiální prospěch, kterému dříve mohli dávat větší prioritu.

Jaké to bylo, když jste byl u soudu osvobozen a očištěn v plném rozsahu?

Víte, od samého počátku jsem věděl, že jsem se ničeho nezákonného nedopustil, Pro mě je důležité, že spravedlnost existuje, ale někdy je k ní cesta dlouhá a plná útrap. Jsem rád, že je to za mnou a nikomu bych to nepřál. Myslím, že si to mnoho lidí ani nedokáže představit, když vás zavřou vaši kolegové do vazby, aby se později ukázalo, že to byl vlastně omyl.

Je pravdou, že budete kandidovat v komunálních volbách 2022 v Chomutově za SPD?

Ano je to tak, dostal jsem nabídku kandidovat, dlouho jsem to nezvažoval a rozhodl se pro kandidaturu.

Před časem jste působil v Trikoloře, proč ten obrat?

Ano, to je také pravda, byl jsem tam hlavně proto, abych podpořil V. Klause ml, ale po jeho odchodu se ve straně vytvořily dva názorové proudy a po volebním neúspěchu, nepřišla žádná sebereflexe od vedení strany, tak jsem se rozhodl členství ukončit. Pak nastala veliká změna, která odradila mnoho sympatizantů. Jsem týmový hráč a tam už jsem to tak necítil.


Proč SPD?

Uznávám jejich program a dostal jsem nabídku kandidovat v komunálních volbách jako jednička za SPD s podporou strany PRO v Chomutově. Jsem rodilý Chomutovák a chtěl bych se podílet na realizaci prospěšných věci pro občany Chomutova. SPD vnímá realitu současnosti a nabízí přijatelná a srozumitelná řešení pro lidi.


S čím do komunálních voleb půjdete?

Nejsem stavitel vzdušných zámků, ale jsem spíše pragmatik. Nechci lidem slibovat nic, co potom nebudu schopen splnit. Jelikož jsem pracoval 15 let u Policie v Praze a celý život jsem aktivně sportoval, jsou pro mě bezesporu výzvou témata (BEZPEČNOST, SPORT a KULTURA). Jsem přesvědčen, že kandidátka SPD s podporou strany PRO má kvalitní kandidáty, kteří mají přesah i do jiných gescí. Vím, že rozhodně máme občanům Chomutova co nabídnout. Naši lidé znají nejen Chomutov, ale drží slovo a program, který garantujeme. To, že občané budou u nás vždy na prvním místě je jasné. Navíc máme mnoho dobrých odborníků, základem bude zvýšení hospodárnosti a efektivnosti veřejných služeb. I když nejsem ekonom, tak vím, že zde je mnoho prostoru na zlepšení.

Tím chcete říct, že problematiky, které jste zmínil v Chomutově, že nefungují?

Tak jsem to vůbec nemyslel. Znám spoustu lidí, co jsou v zastupitelstvu, a mohu říct, že za poslední období, které nebylo jednoduché v Chomutově udělalo dost kvalitní práce. Pro občany Chomutova máme připraven program, který představíme. Budeme se snažit zabývat nejen investicemi, ale vším, co skutečně zlepší kvalitu života lidí v Chomutově. Myslím, že nová koalice by mohla lidem nabídnout podstatně víc. 

Jedno z vašich témat jsou městské lázně, co chcete udělat?

Jsem přesvědčen, že Chomutovské městské lázně prostě do Chomutova patří. Varianty tipu, že by se měly zbourat, prodat, udělat z nich knihovnu nebo jiné, je za mě zásah do historie města. Myslím, že lázně by měly sloužit dál svému účelu už jen, proto, že se jedná o účelovou stavbu, která může dál plnit svou funkci. Věřím, že se nám to podaří prosadit. Chomutováci si to zaslouží,” říká Zděněk Vaňkát, lídr kandidátky SPD s podporou strany PRO. 


CHCETE HLASOVAT O TOM, JAK DÁL

S MĚSZSKÝMI LÁZNEMI V CHOMUTOVĚ?

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.