Protidrogový vlak míří do Chomutova

Unikátní protidrogový vlak míří do Chomutova. Pro veřejnost bude k dispozici v úterý 31. května a ve středu 1. června od 15:30 do 18 hodin. 

Šest stříbrných obrněných vagónů = 4 kinosály, 8 interaktivních místností a v nich příběh, jak snadné je propadnout drogám a jak těžké je se závislosti zbavit… 

Cílem vlakového programu REVOLUTION TRAIN je prostřednictvím zapojení lidských smyslů zapůsobit na návštěvníka a inspirovat jej k pozitivním životním volbám. Jsou zde představeny mechanismy, kterými drogová závislost vzniká až do důsledků, které v životě závislého čekají. Díky zapojení do reálného příběhu, emotivním situacím a interaktivnímu přístupu dokáže program zaujmout a dát prostor k přemýšlení nad nebezpečím legálních i nelegálních drog. 

Vlak byl již ve více než 185 městech Česka, Slovenska a Německa a projekt navštívilo přes 185 tisíc lidí. 

Projekt REVOLUTION TRAIN se zaměřuje na originální přístup k primární protidrogové prevenci. Základem je multimediální mobilní vlaková souprava. Ta umožňuje formou interaktivního přístupu zcela nové pojetí primární preventivní činnosti pro vybrané cílové skupiny – děti (od 10 let), mládež, rodiče a učitele. 

Návštěvníci vlaku REVOLUTION TRAIN procházejí příběhem o příčinách, vývoji a důsledcích drogové závislosti. Díky možnostem interaktivních technologií mohou dění ovlivňovat a sami se tak stávat účastníky příběhu. 

Cílem celého projektu je zprostředkování autentického zážitku. Prožitková forma programu v maximální možné míře působí na osobnost návštěvníka vlaku tak, aby si předané informace zapamatoval co nejdéle. Zároveň poskytuje výrazný impulz k přemýšlení o rizicích závislostí obecně. To vše pomáhá účastníkovi projekce vytvořit a upevnit obranný mechanismus pro případ, kdy by mu byla nabídnuta droga. 

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email