Do Chomutova míří velké posily! Ofenzivu Pirátů doplní extraligový rekordman Hübl i jeho parťák Lukeš

Na soupisku A-týmu přibývají dvě velmi zajímavá jména. Poprvé v novém tisíciletí oblékne chomutovský dres místní odchovanec a držitel řady extraligových rekordů Viktor Hübl, který bude i nadále působit v jednom týmu se svým hokejovým dvojčetem Františkem Lukešem. Kadaňský odchovanec totiž s Piráty rovněž podepsal smlouvu. 

 „Chomutovská nabídka nám dávala největší smysl,“ vysvětluje za oba mladší z dvojice František Lukeš. „Vždycky jsem říkal, že bych chtěl uzavřít kariéru v Chomutově. Jsem rád, že teď to tak bude,“ těší Viktora Hübla, pro něhož se uzavírá kruh. 

 Třiačtyřicetiletý chomutovský rodák totiž odehrál první seniorské zápasy právě v dresu mateřského klubu už v sezóně 1996/1997 ve druhé lize, kterou bude hrát i po návratu. Barvy oddílu, kde udělal Viktor Hübl první krůčky na ledě, naposledy hájil 12. prosince 1999. V Berouně tehdy vyrovnával na 1:1 po asistenci současného hlavní kouče Kamila Koláčka. „Sice jsme spolu hráli, ale vždycky jsem měl ke Kamilovi i Petrovi Martínkovi respekt, což bude platit i teď, když budou našimi trenéry,“ přibližuje směrem k mužům, kteří před více než dvaadvaceti lety vyjeli na berounský led oba. 

 Poté se natrvalo a dlouhé roky usadil v domácí nejvyšší soutěži, v níž prošel pražskou Slavií nebo Českými Budějovicemi, ovšem největší část strávil ve dvou etapách v nedalekém Litvínově. Na jaře 2015 zvedl nad hlavu mistrovský pohár, postupem času začal překonávat jeden extraligový rekord za druhým. 

 Aktuálně je hráčem s nejvíce starty (1276) v celé historii tuzemské elitní ligy od roku 1936 a vládne pořadí střelců samostatné české extraligy (402 gólů) ve všech jejích fázích nebo kanadskému bodování základní části (375+464). Kromě toho má na kontě nejvíc vítězných (87) i přesilovkových (129) gólů. 

 Navíc společně s Františkem Lukešem proměnil od zavedení rozstřelu po prodloužení v roce 2006 nejvíc rozdílových nájezdů (14), přičemž Viktor Hübl absolvoval víc pokusů, tudíž je v této statistice druhý. Stříbro mu patří také v produktivitě všech fází Tipsport extraligy o sedm bodů za Petrem Leškou. 

 

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email