Domovinka bude pro návštěvníky bezpečnější

Oblíbený chomutovský sportovní a herní areál Domovinka, který se nachází v prostoru bývalého stadionu ploché dráhy na Lipské ulici, změnil provozní řád. To z důvodu větší bezpečnosti návštěvníků, sportovců a rodin s dětmi. Nově je tak na něj zakázán vstup se psy. 

„Vyhověli jsme opakovaným žádostem návštěvníků, kteří volali po zpřísnění pohybu psů uvnitř areálu. Věříme, že tento krok přispěje k větší bezpečnosti dětí i dospělých v celém prostoru Domovinky a také k větší čistotě,” vysvětlil primátor města Marek Hrabáč. Naráží na fakt, že někteří neukáznění pejskaři nechali své mazlíky vykonávat potřebu kdekoliv v areálu. Často i v nejbližším okolí herních prvků pro nejmenší děti. Psi dalších majitelů pak opakovaně způsobovali kolize s bruslaři nebo cyklisty. Proto bude areál Domovinka psům zcela uzavřen. 

„Děkujeme všem ukázněným pejskařům, kteří budou zákaz respektovat,“ doplnil primátor s tím, že pejskaři mohou k procházkám využít okolní lesy a volnou přírodu. K volnému pohybu psů je k dispozici i psí hřiště v městském parku. 

 

 

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email