Psychika negativně ovlivněná sociálními sítěmi

Komunikace na internetu je pro mnohé z nás zábavou a potěšením. Jen málokdo si však uvědomuje, že sociální sítě mohou přinášet i určitá negativa. Psychika člověka může být narušena v mnoha směrech. Jestliže nemáte povědomí o tom, jak Vám mohou sociální sítě ublížit, přinášíme Vám několik příkladů. 

 

Narušení mezilidských vztahů 

 I když můžete mít na sociálních sítích přemíru přátel a kamarádů, v reálním životě to tak být nemusí. Život za klávesnici nebo obrazovkou mobilního telefonu na sociálních sítích narušuje primárně mezilidské vztahy. Jen málokdo si uvědomuje, že jeho psychika může být postižena právě v této oblasti. To však není jediný psychický problém tvořený prostřednictvím sociálních sítí. 

 

Psychika postižená sociálními sítěmi 

 Další důležitou oblastí je například sebeúcta. Časté srovnávání s ostatními je velkým problémem především mladší generace. Přispívají k tomu sociální sítě zaměřené na výměnu fotografií. Neustálé vylepšování, předhánění se v zážitcích a podobně může přinášet řadu psychických problémů. 

 

Jak poškozují sociální sítě paměť? 

 Například tím, že se snažíte z dovolených vytáhnout tu nejlepší fotografii na sociální sítě a ostatní zážitky často upadají v zapomnění. Člověk si pak nevychutná samotný prožitek a žene se pouze za nejlepšími záběry. 

 

Ovlivňují sociální sítě spánek? 

 Ano, pokud trávíte na sociálních sítích celé večery, potom je to ovlivnění negativním způsobem. 

 

Kdy je vhodné opustit sociální sítě před spánkem? 

 Chcete-li, aby Vaše psychika byla čistá, vyrovnaná a spánek kvalitní a poklidný, zapomeňte na sociální sítě a internet alespoň hodinu před spaním. 

 

Jak je to se soustředěním? 

 Život na sociálních sítích ovlivňuje i naše soustředění. S pravidelným využíváním sítí se dostavují pocity roztěkanosti a roztržitosti. Ty mohou negativním způsobem ovlivnit život jakéhokoliv mladého i postaršího člověka. 

 

Jak poznám narušenou psychiku díky závislosti na sociálních sítích? 

 Velice snadno. Stačí, když na nějaký čas opustíte sociální sítě. Pokud se u Vás projeví úzkosti, deprese, smutek a podobné pocity, s největší pravděpodobností je něco špatně. 

 

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email