Dobrovolný Svazek Obcí Chomutovsko vyhlašuje 1. ročník výtvarné soutěže pro děti školou povinné

Dobrovolný Svazek Obcí Chomutovsko vyhlašuje 1. ročník výtvarné soutěže na téma “ MŮJ/NÁŠ SVĚT“ pro děti ve věku 4-11 let z obcí a měst na Chomutovsku. 

 Cílem soutěže je vzbudit zájem dětí o své okolí. Propojit vnímání vlastního světa viděného jejich očima a vnímání světa kolem sebe, jak jej mohou ve své fantazii měnit, přetvářet, spoluvytvářet. Soutěž má za úkol povzbudit děti k tomu, aby popřemýšlely o svém okolí, uvědomily si svůj vztah k němu a na výkresu vyjádřily své pocity, nápady, náměty, zážitky ze svého okolí formou výtvarného zpracování (kresbou, malbou, jinou výtvarnou technikou). 

Děti mají za úkol nakreslit 2 obrázky. První obrázek bude znázorňovat „Co vidí, když se podívají z okna“ a druhý obrázek „Co by chtěly vidět, když se podívají z okna“. Necháme naplno pracovat dětskou fantazii a těšíme se na dětské práce. 

Zkuste se sami zamyslet, jste ještě schopni vidět svět dětskýma očima? Jak by vypadaly Vaše obrázky? 

Do soutěže je přihlášeno 35 školských zařízení. Každé školské zařízení vybere 3 nejlepší dětské práce, které dá k dispozici 7. května bude spuštěno hodnocení těchto prací na webu: www.dso-chomutovsko.cz. 

Vítěze vyhlásíme 7. června v Městské knihovně v Chomutově na vernisáži. Od tohoto dne až do 31. srpna bude v knihovně probíhat výstava dětských prací. 

Každý účastník souhlasí s nekomerčním využitím v rámci aktivit a akcí Dobrovolného svazku obcí Chomutovsko, např. zveřejněním na webu a facebooku DSO Chomutovsko a na výstavách pořádaných svazkem anebo členskými obcemi svazku. 

Na plánované výstavě dětských prací v Chomutovské knihovně bude zveřejněno pouze: křestní jméno, první písmeno příjmení, věková kategorie – třída. 

 

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email