Judistům Chomutova domácí tatami svědčila.

Chomutovští judisté se po přestávce zaviněné koronavirem opět vrátili k bohaté sportovní aktivitě. Tou je především pořádání turnajů a účast na soutěžích spadajících do regionálního a celostátního sportovního kalendáře juda.

První akcí byla Velká cena Chomutova pro mláďata věkové kategorie do devíti a jedenácti let. V městské sportovní hale změřilo své schopnosti na sto mladých nadějí z celé republiky. „Chomutovské barvy hájilo šestnáct závodníků a závodnic. Zlatou medaili ve svých váhových a věkových kategoriích vybojovali Tomáš Vopat, Radek Šáda, Daniel Armstak a Matyáš Svoboda,“ popsal předseda chomutovského oddílu Bohuslav Stareček.

Na stříbrný stupínek vystoupili Tobiáš Týr, Kateřina Opálková, Rozálie Fialová, Martin Hlucheňský, František Smutný, Simon Plíšek, Matyáš Petr, Sára Šimčíková a Matyáš Deme. Bronz si vybojovali Jan Opálka a Vít Straka. Těsně pod stupni vítězů skončili Sarah Kindlová a Kryštof Gunčaga.

Druhou akcí, kterou chomutovští judisté na domácí půdě uspořádali byla Velká cena Chomutova dorostenců. „Na tatami ve sportovním domě otestovalo svou momentální výkonnost padesát dorostenců a dorostenek z Ústeckého kraje. Z našich závodníků obsadili první místa ve svých vahách Jakub Metějček a František Šesták, stříbro získali Martin Gründl, Jiří Vejrosta, Jakub Hromada a Petr Poprovský. Bronz má Marek Dobiáš,“ doplnil šef Stareček.

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email