Šikana je fenomém

Škádlení mezi dětmi hraje důležitou roli v rámci rozvíjení sociální komunikace. Každý ale vnímá jinak, co je ještě legrace a co je už „přes čáru“. V takové chvíli je vždy třeba naslouchat oběti.

Dlouhodobé působení moderních technologií, často se závadným obsahem může míst za následek projevy, které byly v minulosti minimálně dostupné. Projevy násilí a pornografie je dnes prakticky každému dostupná v kapesní verzi na chytrých telefonech a nemusí jít přímo o specializované služby nebo servery omezené věkem.

Často stačí být jen připojen k sociálním sítím, a tam už se mnoho lidí postará, aby obsah s různou tématikou za malý okamžik na sebe upozornil ve vašem chytrém telefonu. Může se to stát třeba ve školní lavici, na pracovní schůzce nebo večer, když zrovna uleháte unavení do postele a ještě tu jednu zprávu si přečtete ještě před tím, než usnete a bude to poslední informace, kterou vstřebáte.

Ano, to všech ovlivnit můžete. Kromě neustále se valící vlny nabídek a reklam ve společnosti, která žije v době konzumní spotřeby všeho, co nabízí moderní svět.

Důsledky jsou děsivé. Bitky na internetu, které se přesouvají do kriminálního prostředí a mohou mít za následek i smrt.
Psychohygiena bude to, co nezvládá mnoho dospělých a jejich dětí. Přitom řešení je často velmi jednoduché.

 

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email