Během jarních úklidových akcí okolo vodních ploch se podařilo sesbírat téměř 40 tun odpadu

Ústecký a Karlovarský kraj – Na spravovaném území Povodí Ohře proběhlo během března a dubna několik úklidových akcí organizovaných různými spolky, svazy a organizacemi, které vodohospodáři podpořili např. dodáním pracovních rukavic, odpadkových pytlů či technikou pro svoz odpadu. Akcí se zúčastnilo přes 2 000 dobrovolníků včetně zaměstnanců Povodí Ohře a podařilo se sesbírat téměř 40 tun odpadu.

„Podívejte se na přehled akcí, které tento rok proběhly, kdo byl jejich organizátorem, kolik dobrovolníků se zúčastnilo a jaké množství odpadu se jim podařilo sesbírat. Čistila se řeka Ohře hned na několika úsecích, řeka Bílina, ale i břehy vodních nádrží. Organizátorům i všem, kteří přidali ruku k dílu, děkujeme za spolupráci,“ uvedla mluvčí Povodí Ohře Dana Zikešová.

  • Úklid řeky Kamenice: 23. března, organizátor Národní park České Švýcarsko, zúčastnilo se 40 dobrovolníků, kteří sesbírali celkem 6 tun odpadu.
  • Čistění řeky Ohře v Karlovarském kraji: 5. – 7. dubna, organizátoři MAS o.p.s., zúčastnilo se 1886 dobrovolníků, kteří sesbírali celkem 15,7 tun odpadu a 432 pneumatik.
  • Čištění řeky Ohře v úseku Doksany – Dolánky: 7. dubna, organizátor Český rybářský svaz, zúčastnilo se 16 dobrovolníků, kteří sesbírali celkem 1 tunu odpadu.
  • Čištění řeky Ohře na Litoměřicku: 13. dubna, organizátor obec Radovesice, 30 dobrovolníků uklidilo 12,1 tun odpadu.
  • Čištění řeky Bíliny: 14. dubna, organizátoři Vodáci Duchcov, 20 dobrovolníků sesbíralo více než 1 tunu odpadu.
  • Čištění Velkého Otvického rybníka: 22. dubna, 15 dobrovolníků sesbíralo 0,4 tuny odpadu.
  • Čištění Nechranické přehrady: 27. dubna, organizátor Český rybářský svaz, z.s., Severočeský územní svaz; 80 dobrovolníků uklidilo 2,5 tuny odpadu a 200 pytlů pneumatik.

zdroj: Povodí Ohře s.p.

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email