Napůjčovala si půl milionu, teď ji hrozí trest

Ze spáchání trestného činu úvěrového podvodu obvinil vyšetřovatel ženu z Chomutovska. Podle zjištění kriminalistů dotyčná „vylepšovala“ svou finanční situaci podvodným způsobem. U různých společností totiž žádala o poskytnutí úvěru, přitom však měla vědomě uvádět nepravdivé informace.

Ty se týkaly zejména jejích finančních závazků (nepřiznala, že má již poskytnuté úvěry u jiných společností) nebo údajů o nákladech na domácnost, které uváděla záměrně nižší, než ve skutečnosti byly. „V důsledku takto lživě poskytnutých informací čerpala žena několik úvěrů v celkové částce bezmála 500 tisíc korun. Peníze buď obdržela od společností na bankovní účet, nebo jí byly vyplaceny v hotovosti, případně úvěr čerpala za nákup zboží. Až na výjimky úvěry nesplácela buď vůbec anebo splatila jen menší část,“ uvedla policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

Nakonec však vše „prasklo“ a žena tak bude mít co vysvětlovat u soudu. Za popsané jednání jí podle zákona s ohledem na způsobenou škodu hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od jednoho roku do pěti let.

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email