Prázdniny v zooparku zpestří komentované prohlídky i krmení

Chomutov – Přemýšlíte ještě, kam vzít děti o jarních prázdninách? Chomutovský zoopark byste neměli vynechat. Po dobu jarních prázdnin připravili jeho zaměstnanci speciální program. A pokochat se můžete i novým samcem ve výběhu pižmoňů. Přicestoval na sever Čech až ze Švédska.

„Kromě komentovaného krmení vyder či velbloudů budou naši chovatelé třikrát denně provázet zájemce také naším medúzáriem,“ láká Zoopark Chomutov návštěvníky.

A slibovaný nový přírůstek ve výběhu pižmoňů? Do Chomutova přicestoval před pěti dny. „Přivítali  jsme u nás pižmoně ze švédského centra Myskoxcentrum i Härjedalen, které tato nádherná zvířata chová. Pětiletý samec jménem Ask, kterého pro naši zoo doporučil i koordinátor chovu, přečkal cestu bez problémů. Věříme, že naše dvě samice Ikkuma i Freya mu budou nejen dobrými společnicemi, ale třeba i partnerkami pro případný odchov mláďat. Stejně tak doufáme, že ho příliš nevyděsí zdejší jaro, protože když opouštěl Švédsko, ležel tam všude sníh,“ informoval minulý týden zoopark.

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email