Tereza Hyťhová opouští Trikoloru a přechází k PRO

„Vážení a milí občané, ráda bych vás informovala o aktuálním rozhodnutí v mém politickém životě. Ukončila jsem své členství v politické straně Trikolora, která se spojila s SPD, tedy se stranou, ze které jsem před několika lety do Trikolory přišla. Usoudila jsem, že jak pro toto spojení, tak pro mě, bude nejlepší, když půjdu svojí vlastní cestou.

Stále si stojím za svými názory, které jsou národně konzervativní. Možná právě proto jsem se rozhodla přijmout nabídku na spolupráci od místopředsedy Ing. Matěj Drbohlav z politické strany Právo Respekt Odbornost – PRO, která hájí konkrétní cíle, se kterými se ztotožňuji i já.

Chci využít své politické zkušenosti i učitelské dovednosti v odborné skupině a při formování programu, nikoliv se jen zařadit pod nějakou značku. Právě toto uplatnění nalézám ve straně JUDr. Jindřicha Rajchla. Tento můj politický i osobní postoj je dlouhodobě neměnný a přesto že se změnila politická situace i formát některých stran, já své postoje měnit nehodlám.
Děkuji všem, kteří mou vůli respektují,“ uvedla Tereza Hyťhová na sociálních sítích.

Co bylo hlavní příčinou odchodu z Trikolory?

Hlavní příčinou mého odchodu bylo spojení Trikolory s SPD, se stranou, z které jsem odešla před několika lety. Respektovala jsem, že se Trikolora rozhodla jít cestou spojení s jinou a úspěšnější politickou stranou, ale také jsem cítila, že pro mě bude nejlepší, když z Trikolory odejdu. Následně jsem byla oslovena Ing. Matějem Drbohlavem, který mi nabídl spolupráci se stranou PRO. Tuto nabídku na spolupráci jsem přijala.

Co nabízíte straně Právo Respekt Odbornost?

Straně PRO nabízím svoji politickou zkušenost a nadhled, který jsem za ty roky v politice získala. Nabízím také svoji chuť a sílu bojovat za naše občany. Strana PRO má navíc ve svých řadách skvělé odborníky a lidi, kteří se nebojí říct nepopulární věci nahlas, a to se mi moc líbí. V době, kdy  vládní představitelé na své občany zanevřeli, je tohle vzácnost a lidí, kteří se prostaví PROTI, si nesmírně vážím. Jsem učitelkou na základní škole a mohu říci, že to, co se nyní děje ve školství, je čistá katastrofa. Nabízím tedy i vhled do školské problematiky. Mrzí mě, že vláda na školy a školství zcela rezignovala.

Jaké je Vaše očekávání, o co budete ve straně usilovat?

Byla bych ráda, kdyby se straně PRO podařilo uspět ve volbách. Je na čase, aby vládní koalici „zazvonil zvonec“ a nastal téhle tragédii konec. Věřím tedy, že strana PRO dostane možnost pracovat pro občany a plnit své vize a program. A v tom bych ráda straně PRO pomohla.


Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email