Se starosty v Kadani se diskutovalo o školství i dotacích

Rada Ústeckého kraje pokračuje v cyklu výjezdů za starostkami a starosty do jednotlivých okresů Ústeckého kraje. Letošní druhé zastavení patřilo okresu Chomutov. Vedení kraje se se zástupci obcí sešlo v Kadani, kde je přivítal starosta Jan Losenický. Kromě představení aktivit kraje v nadcházejícím roce nechyběly ani prezentace Inovačního, Energetického a Datového centra Ústeckého kraje, které nabízejí pro obce řadu zajímavých činností.

„Starostům jsme představili vše, co jsme si pro okres Chomutov na letošní rok připravili, včetně plánovaného rozvoje nemocnice Chomutov ze strany Krajské zdravotní. Hlavně jsme si ale přijeli vyslechnout jejich starosti a podněty, se kterými se jim snažíme co nejvíce pomoct,“ řekl hejtman Jan Schiller.

Hejtmana doprovodili členové Rady Ústeckého kraje Jiří Kulhánek, Lubomíra Mejstříková, Iva Dvořáková, Jindra Zalabáková, Jan Růžička, Tomáš Rieger, Radim Laibl a Marek Hrabáč.

K tématům, která se na setkání řešila, patřila doprava a školství, dále plánovaný vznik CHKO Krušné hory a plánované Změny zásad územního rozvoje. Pro starosty byly zajímavé informace o různých krajských dotačních možnostech i o pomoci ze strany krajských organizací.  Vedení kraje doprovázeli také vedoucí odborů krajského úřadu, kteří na místě doplňovali konkrétní podrobnosti.

V březnu pokračují Dny s Ústeckým krajem v Žatci, v dubnu v Lovosicích a Dolních Zálezlech a v červnu v Rumburku.

 

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.