Kriminalisté rozkryli organizovanou skupinu podvodníků. Čtveřice falšovala pojistky

Ústecký kraj – Řešit nepříznivou finanční situaci, případně se chtít obohatit pojistným podvodem není vůbec dobrý nápad. I když se na první pohled může zdát, že jde o poměrně nevinnou záležitost, opak je pravdou. Za trestný čin podvodu totiž hrozí až několikaleté tresty.

„Lounští kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality v poslední době intenzivně pracovali na případu čtyřčlenné organizované skupiny pojistných podvodníků. Celý případ začal u poznatku o možném zatajení informací pojišťovnám, jenž hospodáři důkladně prošetřili a zjistili, že se nejedná o běžný jednorázový podvod, ale o celou sérii pojistných podvodů se škodou převyšující 600 tisíc korun, za kterou nestojí jen jedna osoba,“ uvedl policejní mluvčí Jakub Mareš.

Obviněným je kladeno za vinu, že v průběhu dvou let, jakožto pojišťovací agent a spolupracovníci, vyhledávali klienty, se kterými uzavírali výhodné úrazové pojistné smlouvy. Lákali je na finanční odměnu v řádu několika tisíc korun s tím, že se vůbec nemusí starat o poplatky, vedení a ani trvání pojistné smlouvy. Jedinou podmínkou byla nutnost nahlášení fiktivního zranění příslušné pojišťovně.

„Nicméně tímto lstivým jednáním podvodníci získali veškeré potřebné informace, založili jménem klientů smlouvy u různých pojišťoven společně s bankovními účty, o kterých klienti ve většině případů ani nevěděli. Dle dosavadních informací se neostýchali stejná vymyšlená zranění nahlásit u vícero pojišťoven naráz a s penězi, jenž vymámili z poškozených společností neoprávněným pojistným plněním, si pak mohli nakládat podle svého. Získané finanční prostředky si dle kriminalistů měli rozdělit na odměnu pro klienty a zbylou část pro svou vlastní potřebu,“ popsal mluvčí.

Vyšetřovatel případu předložil tato zjištění státnímu zástupci, který vydal souhlas se zadržením čtyř zainteresovaných osob. „Provedené domovní prohlídky u obviněných odhalily více jak 600 tisíc korun a bezmála 200 amerických dolarů v hotovosti. Tyto peníze byly zajištěny pro účely trestního řízení. Nyní 44letý muž z Prahy, 44letá žena z Podbořanska, 42letý muž a 40letý muž, oba shodně z Chomutovska, čelí obvinění ze zločinu podvodu jako členové organizované skupiny. V případě uznání viny soudem dotyčným hrozí za tento sofistikovaný podvod až 8 let odnětí svobody,“ dodal na závěr Jakub Mareš.

foto/zdroj : PČR

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email