Jirkov se pustí do stavby sportovní haly

„Výstavba sportovní haly – multifunkčního objektu pro sport a rekreaci u ZŠ Nerudova“ je letošní nejdražší investiční akcí. Je jednou z pěti hlavních investic, které zde postupně představíme.

Předpokládaná cena této akce, která má začít v květnu 2024 a bude pokračovat do listopadu 2025, činí 166 miliónů korun (město podalo žádost o dotaci).

Je navržen třípodlažní objekt pro více druhů sportů. Nová hala bude mít veškeré sociální zázemí a také recepci i občerstvení. Nebude v ní chybět tribuna pro rodiče a další fanoušky, celkově se zde pohodlně usadí přes 300 diváků a do prostorných a dobře vybavených šaten se vejde 160 hráčů. Je myšleno i na návštěvníky, kteří na zápas nebo trénink přijedou: na přilehlém pozemku vznikne parkoviště pro osobní auta i autobusy.

Sportovní centrum by navíc mělo sloužit různým organizacím k pořádání kulturních akcí. Využívat ke sportování by jej mohla i veřejnost.

Multifunkční sportoviště s odpovídající infrastrukturou bude zcela zásadní při rozvoji sportu v Jirkově nejen pro děti a mládež, ale také pro dospělé či aktivní seniory, kteří často požadují skupinová rehabilitační cvičení, uvedl zastupitel Patrik Macák (PRO).

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email