Chomutov kvůli včerejší tragédii v Praze ukončuje vánoční trhy a ruší všechny akce

Chomutov – Skutečnost, která se stala na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, zasáhla nejen hlavní město, ale celou Českou republiku. Město Chomutov v rámci státního smutku uzavírá vánoční trhy v Městském parku a ruší všechny akce, které byly naplánované na 22. i na 23. prosince tohoto roku. Pietním místem pro vyjádření soustrasti rodinám obětí bude Sloup Nejsvětější Trojice na náměstí 1. máje.

Také město Chomutov zasáhla tragická zpráva o událostech na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Tímto by město chtělo vyjádřit upřímnou soustrast rodinám a přátelům obětí této srdce rvoucí události. „Všichni tady jsme myšlenkami s rodinami obětí tragédie v hlavním městě Praze. Na chomutovské radnici bude z rozhodnutí vedení města vlát státní vlajka na půl žerdi. Touto zprávou chceme také ukončit všechny kulturní či sportovní akce, které připadají na pátek 22. prosince a na sobotu 23. prosince. Během státního smutku budeme rádi, když s námi občané navštíví pietní místo u Trojičního sloupu na náměstí 1. máje,“ řekl Marek Hrabáč, primátor města Chomutova.

Uzavření vánočních trhů v Městském parku je také realizováno z důvodů nepříznivých povětrnostních podmínek, které můžou ohrozit jeho návštěvníky. „V areálu na Zadních Vinohradech dnes spadl ozdobený vánoční strom.  V těchto situacích nechceme nic podcenit, a tak jsme učinili rozhodnutí, že vánoční park i Ledovou arénu bude nejlepší uzavřít z důvodu bezpečnosti, a to s okamžitou platností od dnešního dne 22. prosince. Prosíme také o zvýšenou opatrnost při pohybu ve městě či právě v parku vzhledem k stále sílícímu větru,“ okomentoval Milan Märc, náměstek primátora města.

Doporučujeme také všem soukromým subjektům, aby řádně zvážily konání jakékoli sportovní či kulturní události na území města Chomutova a v jeho okolí. Děkujeme za pochopení.

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email