Stavební práce na nových nemocničních pavilonech zkontroloval hejtman v Chomutově, Ústí a Děčíně

S postupem prací v nemocnicích v Chomutově, Ústí nad Labem a Děčíně se seznámil hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller spolu s radním pro finanční oblast Janem Růžičkou a dalšími zástupci Ústeckého kraje. Po nemocnicích je provázel předseda představenstva Krajské zdravotní, a. s. Ondřej Štěrba a generální ředitel společnosti Petr Malý.
Tisková zpráva ze dne 23. října 2023

První zastávkou byla chomutovská nemocnice, kde hejtman zkontroloval pokračující práce na novém pavilonu, kde bude umístěny operační sály a pooperační místnosti JIP Emergency. Stavebně by se vše mělo stihnout do konce tohoto roku. Ještě před samotným zahájením provozu se lidé mohou těšit na „Den otevřených dveří“.

„S průběhem staveb jsme po tomto velkém kontrolním dnu víceméně spokojeni. Očekáváme, že v dohledné době je převezmeme a začneme vybavovat. Díky investicím, na kterých se Ústecký kraj jako jediný akcionář Krajské zdravotní významně podílí, zkvalitníme ve zdravotnictví služby pro jeho obyvatele,“ řekl Jan Schiller, hejtman Ústeckého kraje.

Dále se hejtman přesunul do areálu ústecké Masarykovy nemocnice, kde se dokončuje nový pavilon s operačními sály, odděleními JIP a standardními lůžkovými odděleními včetně umístění kardiochirurgie. Nový pavilon bude sloužit zejména pro ústecké Kardiocentrum, dále pak pro Oddělení centrálních operačních sálů a sterilizace, Kliniku anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny a Oddělení hrudní chirurgie.

Jako poslední navštívili děčínskou nemocnici a nový pavilon Emergency včetně operačních sálů, centrální sterilizace a jednotek intenzivní péče. V děčínské nemocnici by výstavba měla pokračovat ještě druhou fází, při které vznikne nový Pavilon péče o matku a dítě včetně hemodialyzačního střediska a nadzemního propojovacího koridoru.

zdroj: kr-ustecky.cz

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email