Postrach čerpacích stanic dotankoval. Vydával se za taxikáře

Chomutovsko – Tepličtí policisté pátrali po zloději, který tankoval na čerpacích stanicích naftu do kanystrů a poté vždy bez zaplacení ujel. Tyto případy se stejným účastníkem a vozidlem byly zaznamenány nejen v teplickém okrese, ale také v Ústí a Chomutově.

Fotografie vozidla s řidičem byla rozšířena v rámci pátrání mezi policisty. V uplynulých dnech jela policistka z obvodního oddělení Prosetice ve svém volnu směrem na Chomutov a v tu chvíli spatřila před sebou právě dotyčné vozidlo z pátrací relace. „Začala ho pronásledovat a přitom si zavolala na pomoc policejní hlídku, kterou naváděla, kudy naftový zloděj jede. Policisté následně vozidlo zastavili a řidič se poté na policejní služebně pod tíhou důkazů  přiznal,“ uvedla policejní mluvčí Ilona Gazdošová.

Dotyčný uvedl, že jako maskování používal ke krádežím odcizené registrační značky a označení vozidla taxi. Celkem se mu podařilo prokázat 7 újezdů se škodou přes 23 tisíc korun.  Navíc bylo zjištěno, že 41letý muž neměl za volantem co dělat, neboť má soudně uložený zákaz řízení všech motorových vozidel. Ve zkráceném přípravném řízení mu bylo sděleno podezření z přečinů krádež a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email