Muž chtěl investovat, přišel téměř o dva miliony korun. Lákaly ho akcie ČEZ

Chomutov – Chomutovští kriminalisté se zabývají dalším případem podvodu, při němž poškozený přišel o velmi vysokou částku, konkrétně o více než 1,8 milionu korun. Dotyčný totiž před pár měsíci uvěřil nabídce výhodného investování do akcií společnosti ČEZ, kterou viděl na sociální síti.

Protože vše vypadalo lákavě a velice důvěryhodně, zadal své kontaktní údaje. Poté ho již za účelem údajného investování kontaktovaly různé osoby a on postupoval podle jejich pokynů. Mimo jiné si do svého mobilu nainstaloval aplikaci umožňující vzdálený přístup, program pro údajnou investiční platformu, založil si bankovní účty a účty na kryptoměnových burzách. „Následně na základě instrukcí provedl několik plateb ze svých bankovních účtů a poté očekával, jak se jeho investice budou zhodnocovat. To se však nestalo a muž o všechny zaslané peníze přišel,“ upozornila policejní mluvčí Miroslava Glogovská s tím, že muž později zjistil, že jako jeden z mnoha naletěl podvodníkům.

Policisté znovu upozorňují, že podvodů páchaných tímto nebo podobným způsobem stále přibývá a podvodníci dokáží s obětmi manipulovat takovým způsobem, že pak „bez přemýšlení“ plní všechny jejich instrukce a přichází tak často o vysoké částky. Pokud nechcete o své peníze přijít, buďte obezřetní a držte se následujících doporučení:

  • Pachatelé Vás mohou oslovovat například telefonicky, e-mailem, nebo lákavou reklamou s často údajně časově omezenou nabídkou.
  • Nikdy neposkytujte vzdálený přístup k vašemu počítači nikomu, koho neznáte.
  • Neposkytujte ani žádné vaše osobní informace, nebo informace o vašem bankovnictví.
  • Pamatujte, že v případě investování je riziko výhradně na straně investora. Volte proto pro zhodnocování svých peněz jen ověřené a renomované investiční společnosti.
  • Nikdy plně nedůvěřujte recenzím, ty může napsat kdokoliv.
  • Nepodléhejte manipulativnímu jednání, fiktivnímu doporučení celebrit, falešným novinovým článkům a už vůbec ne slibům zaručených investic bez rizika. Nikdy neposílejte bez pečlivého uvážení peníze ze svého účtu.
  • Pokud údaje o svém bankovním účtu pod vlivem manipulace poskytnete podvodníkovi, ihned kontaktujte svou banku.

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email