Na premiérový závod Běhej lesy na Klínovci si našlo cestu přes 1 600 běžců

Čtvrtá zastávka seriálu Běhej lesy 2023 na Klínovci vůbec poprvé přivedla seriál do Krušných hor a nesla se v duchu krásného slunečného počasí a opravdu trialových tras.

Vždyť trasy závodů na 11 a 23 km svým profilem překonaly všechny své předchůdce z dalších zastávek. Přes tropické teploty a náročnější tratě než obvykle si cestu do Loučné pod Klínovcem našlo 1 687 nadšených lesních parťáků.

Po posledním běžeckém dobrodružství, kterým byla Týmovka, organizátoři v sobotu 15. července přinesli běžcům návrat tradičního formátu závodu. Jak už je letitou tradicí, dopolední program odstartovaly lišky, lišáci, šnečci, veverčata a další lesní zvěř. Tedy spíš její mláďata. Celkem se les hemžil 252 malými běžci, kteří si své závody na 100, 500 a 1 000 metrů užili za podpory rodičů i nadšených fanoušků z řad dospělých závodníků. Děti, děkujeme vám za výkony, úsměvy, upřímné pohledy a těšíme se na Klínovci znovu za rok.

Program pro děti však závody nekončil. Kromě zábavných atrakcí na stáncích partnerů seriálu si mohli pár chvil po vyhlášení těch nejšikovnějších užít vystoupení ambasadorů Pojišťovny VZP, kteří všem přítomným v zázemím představili Shuffle dance včetně krátké animační lekce přímo z pódia. Bratry Alexe a Stefana, kteří v minulosti kromě tancování soutěžili také v soutěži Muž roku, si děti s rodiči zamilovali a organizátoři věří, že to zúčastněné nebyla jediná zkušenost s tímto tancem. Program Pojišťovny VZP pak pokračoval a vrcholil 4kilometrovým charitativním závodem PVZP Fénixrun. Všem 205 účastníkům jsme vděční, po trailové trase se slušným převýšením totiž běželi také za ty, kteří sami nemohou.

Po obědě se pozornost přesunula na dospělou zvěř, která si dorazila užít opravdu trailové pokušení v okolí Klínovce. Už při rozcvičkách se nám tajil dech a probouzely se v nás emoce. Tak početný les běžců jsme při novince seriálu snad ani nečekali. Jako první se směrem k lanovce, která zajišťovala dopravu na start měřeného úseku všem dospělým běžcům, vydali odvážlivci soutěžící na trase dlouhé 23 km. O 20 minut později se k nim přidali také ti z kratší, 11kilometrové. Celkem se na hlavních závodech představilo 1 122 běžců. Specifičností na Klínovci bylo, že první doběhnuvší nutně nemusel být vítězem své trasy. Bylo to však také příležitostí pro fanoušky, aby fandili v cíli ze všech sil, jasno totiž opravdu nebylo hned. Na dlouhé trase si pomyslný pohár pro vítěze odnesli Michal Oplt mezi muži (1:47:58) a Kateřina Razýmová mezi ženami (1:59:28). Na poloviční distanci zvěři poroučeli Petr Vinický (0:42:15) a Veronika Šindelářová (0:49:20).

Děkujeme závodníkům za atmosféru a opravdu skvělé výkony, které v tropických teplotách nebyly vůbec zadarmo. Smekáme před všemi, že do toho s námi šli a těšíme se znovu za rok, snad již za příjemnějšího klimatu.

Honíte se za titulem Lesů pán a Lesů paní? Tak to nesmíte chybět ani na dalším závodě, kterým bude Bílá 12. 8. 2023REGISTRUJTE SE co nejdříve, ať vám místo na startovce nikdo nezabere. Brzy na viděnou a lesu zdar!

 

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email