Nakupováním v Polsku přispějí Češi do polského rozpočtu dvacet miliard korun

Češi nadále berou Polsko útokem. Jezdí tam nakupovat nejen potraviny, ale také pohonné hmoty, a dokonce už i léky. Díky tomu výrazně přispívají do polského rozpočtu.

Pokud vás trápí ceny v ČR, jeďte do Polska

Ostatně před nedávnem sám poradce premiéra Petra Fialy dal toto doporučení českým občanům. Avšak i bez jeho rady jezdí na nákupy do Polska čím dál více lidí. A na daních země přispívají do rozpočtu sousední země. Kdo může, tak vyráží k sousedům nejen nakoupit potraviny, pohonné hmoty, cigarety, ale už i léky je zde možné pořídit. Dokonce je možné vyzvednout a koupit léky na recept vystavený v ČR. Není divu s ohledem na situaci u nás, co se týče cen za potraviny a další položky. K tomu proslulé výpadky léků apod.

V Polsku vždy cigarety vyšly levněji. A v dnešní době nákupu cigaret u sousedů využívá více Čechů. Závislost na nikotinu, jakožto nárůst cen u nás ovlivňuje to, že zkrátka Češi řeší situaci nákupy v Polsku. Kupují rovnou kartony cigaret. I na úkor ceny za cestu se to stále vyplatí. Však podle Českého sdružení pro značkové výrobky letos jen za cigarety v Polsku utratí minimálně šest miliard korun. Z toho do rozpočtu státu z nich poputuje pět miliard z daní.

Cigarety z Polska měly na celkové domácí spotřebě podíl kolem jednoho procenta. Dnes přitom takřka každá desátá cigareta spotřebovaná v ČR byla zakoupena u severního souseda. Vliv Čechů na nákupy cigaret v sousední zemi připustil i premiérův poradce Křeček.

Češi přispívají do polského rozpočtu

Nejsou to jen cigarety, ale také potraviny, zejména maso, dále pak oděvy, pohonné hmoty, léky, co Češi v Polsku kupují. Někteří tam jezdí kupovat takřka vše, dokonce i zahrádkářské potřeby, květiny, domácí potřeby apod. Není tedy s podivem, že díky tomu přispějí ročně do polského rozpočtu až kolem dvaceti miliard korun. A to rozhodně není zanedbatelná suma. Vzhledem k současné situaci nelze čekat obrat. Zřejmě se to hned tak nezmění.

Zdroj: autor, https://www.denik.cz/ekonomika

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.