V prodejně smíšeného zboží celníci objevili léky

Hora Svatého Šebestiána – Rovných 1 206 tablet a 56 gelových sáčků léků na posílení mužské erekce zajistili ústečtí celníci při kontrole provozovny se smíšeným zbožím na Chomutovsku.

V minulých dnech prováděli celníci kontrolu v jedné z provozoven v katastru obce Hora Svatého Šebestiána. Primárně se zaměřili na prodej a skladování zboží porušujícího některá práva duševního vlastnictví a řádné zdanění vybraných výrobků.

Při kontrole provozovny celníci objevili blistry s léky ukryté v batozích zavěšených na stěně. Další léčivé přípravky nalezli také v krabici pod pokladnou. Konkrétně se jednalo o 250 kusů tablet přípravků Cenforce 100mg, 210 kusů tablet Cenforce 200mg, 325 kusů tablet Kamagra Gold 100mg, 256 kusů tablet Cobra 130mg, 165 kusů tablet Cobra 120mg a 56 gelových sáčků Kamagra oral jelly 100mg, tedy léků určených k léčbě erektilní dysfunkce. „Část blistrů byla nastříhaná na jednotlivé tablety, což nasvědčovalo prodeji i po kusech,“ uvedl v tiskové zprávě mluvčí Celní správy Jiří Nejedlý.

Celníci o nálezu informovali Státní ústav pro kontrolu léčiv, který rozhodl o zajištění těchto léčivých přípravků. Zadokumentovaný případ včetně zajištěných léků celníci následně předali pracovníkům SUKL k dalšímu šetření.

Padělané a nelegální léčebné přípravky představují závažnou hrozbu pro lidské zdraví. U padělků a nelegálních přípravků není možné hovořit o účinnosti, kvalitě a hlavně bezpečnosti. Jejich užívání může způsobit vážná zdravotní rizika.

zdroj: Celní správa

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email