V klubu Dole restaurace Srdcovka v Chomutově vystoupil Felix Slováček za klavírního doprovodu Svjaceslava Grokhovského

CHOMUTOV – Český klarinetista, saxofonista, hudební skladatel a dirigent Felix Slováček za klavírního doprovodu Svjaceslava Grokhovského vystoupil v klubu Dole restaurace Srdcovka v Chomutově.

Koncert spojený s degustací kvalitních italských vín a ochutnávkou výběrových sýrů si v Chomutově nenechala ujít ani redakce Agentury JV press.cz Moderátor Vlasta Vébr si tak k redakčnímu mikrofonu pozval nejen Felixe Slováčka, který letos v květnu oslaví jubilejních 80 let, ale i jeho věrného kamaráda, hudebního manažera Zdeňka Jansu. Oba pánové se pak rozpovídali o svém vzájemném přátelství, ale ochotně odpovídali i na další otázky…


[wonderplugin_video iframe=“https://youtu.be/MbX__bxGIVA“ lightbox=0 lightboxsize=1 lightboxwidth=1200 lightboxheight=540 autoopen=0 autoopendelay=0 autoclose=0 lightboxtitle=““ lightboxgroup=““ lightboxshownavigation=0 showimage=““ lightboxoptions=““ videowidth=600 videoheight=400 keepaspectratio=1 autoplay=0 loop=0 videocss=“position:relative;display:block;background-color:#000;overflow:hidden;max-width:100%;margin:0 auto;“ playbutton=“https://tender-babbage.5-9-58-145.plesk.page/wp-content/plugins/wonderplugin-video-embed/engine/playvideo-64-64-0.png“]

Videorozhovor připravili: Vlasta Vébr a Honza Vraný / JV press.cz


Felix Slováček má na svém kontě více než 500 nahraných titulů a téměř 2 miliony prodaných zvukových nosičů.

Felix Slováček (vlastním jménem Antonín) absolvoval kroměřížskou konzervatoř a Janáčkovu akademii muzických umění v Brně, představuje na české hudební scéně špičku mezi hráči na klarinet a saxofon. Do jeho stálého repertoáru patří díla jak z oblasti klasické hudby, tak i jazzu a popu a jako sólový hráč získal mnoho cen na mezinárodních soutěžích. Svoji hudební mnohostrannost vždy prokazoval také jako skladatel a od roku 1983 jako šéfdirigent Big Bandu Felixe Slováčka.

Byl členem mnoha orchestrů (Orchestr Karla Vlacha) a vystupoval s řadou dalších (Big Band Gustava Broma, RIAS Radio Big Band, Big Band Radio Copenhagen, WDR Big Band Köln atd.). Pravidelně se objevoval také v programech Karla Gotta. Jako interpret vážné hudby vystupoval s mnohými známými hudebními tělesy v Čechách i v zahraničí – spolupracoval např. s European Community Chamber Orchestra, slovenskou filharmonií, drážďanskou filharmonií, symfonickým orchestrem hesenského rozhlasu a jinými.

Autor: Honza Vraný
a Vlasta Vébr


Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email