Jirkov občany o velikonocích neochudil

Velikonoce jsou všeobecně známým svátkem, který slavíme každoročně. Od jiných svátků se liší pouze Tím, že nemají stanovený přesný datum. Velikonoce se konají na počest zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Proč Velikonoce?  – jedná se o zkratku sousloví „veliká noc“.

A jak se slavilo v Jirkově?

Tématická výzdoba, o kterou se postarali zaměstnanci Lesů města Jirkova  navodila příjemnou velikonoční  atmosféru, která rozzářila nejeden úsměv. V neděli čekal na občany zajímavý program, a to například  velikonoční trolejbus, který vyjížděl  z Jirkova do Chomutova za doprovodu živé hudby. Kouzla a nafukování balónků nesmělo chybět.

Na velikonočním jarmarku si každý přišel na své. Pro děti byla připravena atrakce v podobě kolotoče, návštěvníci si mohli vybrat ze spousty dekoračních předmětů, ba i mlsouni si přišli na své.

Občané měli možnost probudit v sobě kreativního ducha a to na náměstí Dr. E. Beneše, kde byla k dispozici dílnička, pletení pomlázek, malování kraslic, malování na obličej, soutěže pro děti a samozřejmě hledání velikonočního zajíčka.

Město Jirkov neopomnělo ani na tradiční průvod doprovázející Morenu, která skončila jako symbol konce zimy v říčce Bílině.

Celkový dojem z akce byl nadmíru uspokojivý, z reakcí občanů považovat VELIKONOCE v Jirkově za povedené, promyšlené a zábavné.

 

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email