V Chomutově mohou lidé vyhledat konkrétní hrob podle jména nájemce, jména zesnulého, či hrobového místa

Město Chomutov spustilo přehlednou interaktivní mapu hřbitova.

Město Chomutov ve spolupráci s Technickými službami města Chomutova vytvořilo interaktivní mapu hlavního městského hřbitova v Beethovenově ulici. Cílem je pozůstalým a návštěvníkům zpřehlednit orientaci na pietním místě.

Aplikace Mapa hřbitovů je volně přístupná jako webová či mobilní aplikace. Uživatelé ji naleznou na webu gis.chomutov.cz, který slouží jako mapová aplikace města Chomutova. Zde je vytvořen jednoduchý vyhledávač, který po vyhledání ukáže přesné místo hledaného hrobu, jeho fotografii, platnost smlouvy a také i délku zaplaceného poplatku.

„V mapě je možné vyhledat konkrétní hrob podle jména nájemce, jména zesnulého, nebo čísla hrobového místa pro Městský hřbitov v Chomutově,“ uvádí Lukáš Pöselt, vedoucí odboru informačních technologií.

V této chvíli je v aplikaci dostupný pouze hlavní chomutovských hřbitov v Beethovenově ulici, ale brzy také přibude i ten hornoveský.

„Správa hřbitovů technických služeb města Chomutova eviduje cca 15 tisíc hřbitovních míst, jejichž evidence je vedena v hřbitovních knihách. Při jejich pasportizaci do aplikace bylo potřeba všechna místa nafotit, to dělali brigádníci z Odboru informačních technologií, a zároveň u nás musela probíhat ruční úprava dat v systému a následná kontrola s hřbitovními knihami. Práce na všem zabraly cca 3 roky. Práce však musí pokračovat dále, protože hřbitov se rozšiřuje,“ vysvětluje Stanislav Drexler, vedoucí pohřební služby.

Mapový portál města Chomutova gis.chomutov.cz je geografický informační systém s řadou projektů informujících o infrastruktuře a službách města jako je územní plán, mapa dopravních uzavírek, spádovost škol či volebních okrsků, systému parkování a mnoho dalšího.

Odkaz na mapu zde…

zdroj: mesto.chomutov.cz

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email