Při zastupitelstvu politik Dinda napadl novináře a umlčil úředníka města

Na březnovém zastupitelstvu města Chomutov došlo k bezprecedentní události, která ukazuje na to, jakou totalitní praxi zavádí na chomutovské radnici politický náměstek za Nový Sever David Dinda. 

Mají od politika zaměstnanci úřadu zakázáno hovořit s novináři?

Zavádí politická scéna v Chomutově úředníkům bobříka mlčení?  

Ovládá snad v dnešní době radnici v Chomutově cenzura despotických politiků, nebo se jedná jen o psychicky labilního jedince, který si myslí, že jako politik si může dělat, co se mu namane, porušovat základní pravidla slušného chování a  používat totalitní praktiky? 

Media zaujala situace, ve které evidentně došlo k porušení zákona. Rada města, ve které mimo jiné zasedá politik Dinda překročila svou kompetenci. To zaznělo z úst  primátora města Marka Hrabáče (hnutí ANO). Hrabáč veřejně na jednání zastupitelstva přiznal, že koaliční politici překročili kompetence a své protiprávní usnesení o poskytnutí splátkového kalendáře dalšímu chomutovskému politikovi revokováním poslali k projednání zastupitelstvu.

O tom, jak současná politická „reprezentace“ v podání hnutí ANO a Nový Sever obchází pravidla, ohýbá právo a vykládá si normy chování po svém, ví občané Chomutova nejlépe. Ale arogance moci v podání agresivního a útočného politika Dindy z Nového Severu tím zdaleka nekončí.

V řadách koaličních i opozičních politiků  celá situace vyvolala emoce, které neudržel na uzdě opět arogantní politik Dinda, který politika dožadujícího se splátkového kalendáře za rozbitý notebook častoval velmi nevybíravým způsobem ve smyslu, že když bere peníze jako politik, tak by způsobenou škodu mohl uhradit rychleji.

Když si politici s cirkusovým představením, které způsobili nevěděli rady, tak se obrátili na právníka města, který krátce konstatoval, že pokud došlo k revokaci usnesení, tak je to původní rozhodnutí již neplatné.

Po požádání úředníka města z právního oddělení redaktorem o poskytnutí informace k jeho výroku a odchodu z jednacího sálu se událo to, co by asi nikdo nečekal.

Úředník, který byl dotázán, zdali existuje smlouva  o splátkách mezi městem a zastupitelem. Ale nestihl ani odpovědět. Rozletěly se dveře do předsálí a v nich stanul rozlícený náměstek  Dinda, který  hulvátským způsobem přerušil rozhovor a úředníkovi nařídil, aby se vrátil do sálu s invektivou, že informace bude z úřadu poskytovat pouze tisková mluvčí.

Politik Dinda byl upozorněn na své nevhodné chování a ve chvíli, když viděl, že má redaktor zapnuté nahrávací zařízení a uvědomil si, že jeho chování je zaznamenáno, tak utekl zmateně do jednacího sálu.

Agresivní jednání politika Dindy mohou ohodnotit v demokratické společnosti především voliči, kteří už při volbách ukázali, že  Nový Sever se netěší zdaleka jejich důvěry jako dříve.

Napadený redaktor uvedl, že tak otřesný a útočný způsob jednání u komunálního politika nezažil s tím, že politik Dinda jen zuřivě a bezhlavě útočí bez jakékoli argumentace. Politik přitom už řadu měsíců neodpovídá na písemné otázky, které mu novináři zasílají.

„Na rozdíl od svých kolegů, kteří i přes nepříjemné dotazy na tělo odpovídají, jako náměstek Milana März, tak sprostý Dinda se projevuje jako nezvladatelný cholerik s psychopatickými sklony,“ uvedl jeden z přítomných incidentu, který Dinda v předsálí zastupitelského sálu ztropil.

Z pohledu občana se jedná nejspíš jen o vizitku, kterou se prezentuje nenávistné prosazování politiky  Nového Severu  v  Chomutově prostřednictvím svého straníka.

Dinda už před volbami  v roce 2022 tvrdil, že zlo do naší společnosti nepatří, v té době myslel nejspíš politickou konkurenci, ale dnes by mu nejspíš postačilo, kdyby se podíval do zrcadla, aby spatřil skutečné zlo v politikovi, který brání médiím při získávání relevantních informací. 

autor:MiRi

 

 

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email