Policie dopadla dva žháře, kteří zapalovali kontejnery, zničili tři auta a fasádu domu.

Škodu vyčíslenou předběžně na 300 tisíc korun má mít podle chomutovských policistů na svědomí 40letý muž, který má zřejmě zálibu v ohni.

„Policisté v posledních týdnech přijali několik oznámení o požáru kontejnerů na různé druhy odpadu, k nimž došlo na chomutovských sídlištích, a které byly způsobeny jednáním původně neznámého pachatele. Celkově tak zahořelo 9 kontejnerů a škoda byla vyčíslena na 70 tisíc korun. V důsledku zmíněných požárů však došlo také k zahoření a poškození tří motorových vozidel, která byla zaparkována nedaleko hořících kontejnerů. Celkové škody na vozidlech byly předběžně vyčísleny na 230 tisíc korun,“ popsala policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

Policisté se propracovali k osobě podezřelého, a to již zmíněného čtyřiceti letého pachatele z Chomutova. Vyšetřovatel ho  obvinil ze spáchání trestného činu poškozování cizí věci. V případě odsouzení se může připravit až na roční pobyt za mřížemi.

„Podobný osud by mohl potkat i 24letého muže z Ústecka, který měl v Chomutově úmyslně zapálit několik popelových nádob v průběhu uplynulého víkendu kolem třetí hodiny ráno.

Podezřelý  se vydal do ulice Palackého, kde měl na dvou různých místech zapálit papíry v popelnicích, které pak začaly hořet. Celkem tím bylo poškozeno 5 kontejnerů a fasáda přilehlé budovy. Škody byly předběžně vyčísleny na padesát  tisíc korun. Tohoto muže zadržela hlídka chomutovských policistů krátce po činu, a to v rámci prvotního šetření v okolí míst požárů,“ uvedla mluvčí.

Dotyčný se posléze při výslechu přiznal s tím, že měl předchozí den navíc zapálit i dva kontejnery v Ústí nad Labem. Také tento muž již čelí obvinění ze spáchání trestného činu poškození cizí věci.

zdroj: Policie ČR

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email