Ústecký kraj poděkoval záchranářům za hrdinství při likvidaci obřího požáru v Českém Švýcarsku

Ústecký kraj, Litoměřice – Slavnostní poděkování Ústeckého kraje složkám Integrovaného záchranného systému České republiky za likvidaci požáru v Českém Švýcarsku proběhlo ve velkém sále Hradu v Litoměřicích.

Mezi hosty nechyběl generální ředitel HZS genpor. Vladimír Vlček, náměstek policejního prezidenta ČR genmaj. Tomáš Lerch či velitel vzdušných sil Armády ČR, brigádní generál Petr Čepelka. Pamětní plaketu z rukou hejtmana Jana Schillera převzali zástupci krajských vedení složek IZS, 11 stanic krajských hasičů a zástupci 140 jednotek dobrovolných hasičů.

Poděkování za celou Radu Ústeckého kraje, z níž náměstkyně Lubomíra Mejstříková, radní Iva Dvořáková a Jan Růžička byli slavnosti osobně přítomni, putovalo také letecké hasičské službě, Záchranné zdravotnické službě hlavního města Prahy, sponzorům a dárcům, kteří okamžitě a nezištně nabídli svou pomoc a dalším.

Největší lesní požár v historii České republiky vypukl v Národním parku České Švýcarsko v neděli 24. července 2022 v ranních hodinách v nepřístupném terénu. Kvůli silnému větru se rychle šířil, vzhledem k umístění bylo jasné, že se na místo obtížně dostane technika, že bude třeba zapojit lezce a leteckou techniku. Kvůli padajícím stromům byl zásah značně nebezpečný pro zasahující hasiče.

Evakuováno muselo být 532 osob, nakonec byly zničeny, a v tomto případě se dá mluvit o štěstí, jen 3 domy. Do 12. srpna 2022, kdy byl požár likvidován, se na místě zásahu vystřídalo více jak 6 300 hasičů z řad profesionálních i dobrovolných jednotek a více jak 400 kusů techniky. Plocha, na které proběhl hasební zásah, byla přes 1 100 hektarů.

zdroj: Ústecký kraj

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email