Novináři stále kopou do Zemana, chovají jako zvířata

Jsou to především novináři, kteří soustavně poukazují na morální vlastnosti svého okolí i když se často veřejnost dozví, že takové informace byly postaveny na vratkých základech. Jeden z rozhovorů známého politologa trochu narovnává veřejné mínění o Zemanovi.


Kdyby chtěl Zeman trucovat, tak se s Pavlem nesejde, nastínil expert, o čem by mohli jednat.

„Miloš Zeman má příležitost svému nástupci předat cenné rady, které by se mohly týkat politiky, výkonu prezidentského úřadu anebo fungování prezidentské kanceláře,“ uvedl Jelínek v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. Pavel by mohl ocenit i pomoc s orientací na zámku v Lánech nebo na Pražském hradě, který je podle politologa „městem ve městě“.

Zeman se s Pavlem dlouho nemohl shodnout na tom, kdo by měl společnou schůzku iniciovat.

„Pražský hrad tvrdil, že by měl o schůzku požádat ten, kdo o ni stojí. Někteří protokoláři připomínali, že výše postavený je současný prezident, proto by měl zvát on,“ připomněl Jelínek. Termín setkání nakonec navrhl nastupující prezident. U obou z nich tak podle Jelínka převážila dobrá vůle.

Politolog si nemyslí, že by schůzce stála v cestě Pavlova aktivita ohledně prověřování prezidentské kanceláře. „Kdyby se Miloš Zeman s Petrem Pavlem nechtěl vůbec potkat a chtěl by trucovat, tak klidně mohl až do inaugurace. Nic ho nenutilo na schůzku přistoupit,“ dodal Jelínek. Podle něj však jistě půjde o citlivé téma, které budou politici probírat.

Obsahem jejich rozhovoru by však nemusela být pouze politika.

„Jak vzpomínají lidé, kteří měli možnost s Milošem Zemanem jednat, rád se baví o kultuře nebo společenských tématech. Je také rád, když narazí na inteligentního společníka. Toho by v Petru Pavlovi mohl najít,“ uvedl Jelínek.

zdroj: CNN Prima NEWS


V současné době jsou často novináři jen loutky v rukou svých majitelů, kteří pracují často jen pro peníze. Možná i proto prezidentská kampaň nepřipomínala zdaleka soutěž názorů, ale více bojový útok krvelačných bestií, které se rvou o to, čí pravda je pravdivější a kdo je větší zlojed.

Mnohým úplně zapadl fakt, že svobodné Česko nebude mít ani po více než třiceti létech „svobody“ prezidenta bez komunistické minulosti.  Snad další volby už Češi nebudou vybírat hlavu státu z řad soudruhů Komunistické strany socialistického Československa a přijde konečně slušný člověk, který bude obrazem svobodné a demokratické země.

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email