Zvrácené ideologie vítězí nad rozumem

Současnou ekonomickou situaci můžeme označit za nejhorší od doby sametové revoluce. Česká republika díky své překotné privatizaci přišla o všeho, o co měli naši dnešní západní „spojenci“ zájem, včetně strategických komodit jako voda a mnoho dalších, které dnes ekonomicky zraňují celou společnost. Od nejchudších, po většinu pracujících lidí v produktivním věku, pro něž je „odměnou“ za práci mzda se rovná almužně žebráků, žijících na periferii Evropské unie.
Vysoká míra inflace na níž se podílí také válka na Ukrajině, doplňují vysoké ceny energií. Naše vláda rekrutů z období divokých devadesátek, řeší problémy dalším rozdáváním peněz, bez minimální podpory produktivních investic, a tak jen završuje mix toho, co bude daleko nejvíce zhoršovat celou situaci ve srovnání s našimi sousedy.

Aktuální stav se dá označit jako nejhorší od doby samostatné české republiky. Zároveň to není klasická ekonomická krize, která bude zřejmě trvat delší dobu. Útlum je vyvolán převážně vysokými cenami energií.

Globálně se ale nabídka energií nesnížila a jednou se ceny elektřiny i plynu vrátí na původní čísla. Pokud budou ceny energií vysoké delší dobu, mohou zdecimovat celou Evropu do takové míry, že klesne životní úroveň celé populace na dlouhá desetiletí. Setrvačnost vstupů nastavených na ne konkurence schopný průmysl nebude možné vrátit k normálu během krátké doby. Důvodů je mnoho včetně přirozeného vývoje technologií, kde EU zaspává už řadu let za vydatného přispívání systém dotační politiky, která klientelisticky křiví ceny všeho zboží a služeb, už od samého počátku výrobního řetězce.

Celá společnost se bude výrazně měnit v očekávání zázraku, který se ale nejspíš nestane. Dopady špatných ekonomických rozhodnutí opírajících se o nepromyšlené, zelené ideologie hraničící se sebedestrukcí  mohou trvat i několik dalších let po té, co začne vítězit zdraví rozum, bez zvrácených ideologií, prohlubujících destrukcí bez základních pudů sebezáchovy.

Hloupost na, kterou naskočili lídři EU bude poškozovat všechny nepřiměřeně dlouhou dobu. Nejen, že se bude rychle měnit svět, takový jak ho známe, ale náš trh začnou plnit velmoci, kterým ochablá ekonomika EU nebude schopna dlouhá léta konkurovat. Široce se otevře prostor pro obchod a zboží, které bylo doposud v EU nežádoucí nejen pro svou kvalitu, ale také biologický či genetický původ. To může vyvolat další dopady nejen na celou populaci obyvatelstva EU, ale také na další vlnu globalizačních a privatizačních procesů.  Mnoho Evropanů se může stát relativně rychle hosty ve vlastních zemích závislých na svých nových investorech dobývajících rentu postavenou za závislosti a ekonomické nesoběstačnosti.

Novodobá kolonie muže mít i staronový název – Evropa.

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email