Město Chomutov zavedlo příspěvek na přepravu seniorů od 65 let

Balíček první pomoci pro obyvatele Chomutova v době ekonomické a energetické krize zavedl od nového roku mimo jiné i příspěvek na dopravu pro seniory starší 65 let. Těm bude stačit dostavit se na přepravní kancelář na autobusovém nádraží v Chomutově, kde si vyřídí jak roční kupon Senior SD, tak rovnou i příspěvek z rozpočtu města.

Aktuální tarif DPCHJ již zahrnuje bezplatnou dopravu seniorů starších 70 let bez ohledu na to, zda se jedná o obyvatele Chomutova, Jirkova nebo jiných obcí. Podpora osob starších 65 let je však cíleně směřována pouze na seniory s trvalým pobytem ve městě Chomutově.

Vzhledem ke skutečnosti, že přepravce nesmí mít diskriminačně stanovené ceny jízdného pro občany města a občany ostatních měst a obcí, je nutné, aby přepravce jízdné od občanů vybral v plné výši. Avšak aby každý občan, kterému vznikne na příspěvek nárok, nemusel přijít po úhradě ročního kuponu v přepravní kanceláři na magistrát a zpětně žádat o proplacení příspěvku, přeneslo město celou agendu příkazní smlouvou na DPCH.

„Seniorovi staršímu 65 let tak bude stačit dostavit se na přepravní kancelář na autobusovém nádraží v Chomutově. Tam si vyřídí 365denní časový kupón, který mu bude nahrán na personifikovanou čipovou kartu DÚK. Pokud ji ještě nemá, je potřeba si pro její zřízení přinést průkazovou fotografii. Po předložení občanského průkazu s ním bude sepsána žádost o příspěvek na bezplatnou MHD a částku ve výši 1150 korun za občana Chomutova uhradí město,“ vysvětluje Petr Maxa, ředitel DPCHJ, s tím, že sám DPCHJ pak následně bude počet takto poskytnutých kuponů městu Chomutovu fakturovat.

Tato časová jízdenka Senior SD 365 dnů má zónovou platnost v tarifních zónách DÚK: 501 Chomutov, 511 Jirkov a v relaci 501 Chomutov – 511 Jirkov a platí od 1. ledna do 31. prosince 2023.
Na daný příspěvek na přepravu v MHD bude mít nárok přibližně 3000 obyvatel města. Statutární město Chomutov pro tento účel vyčlenilo ze svého rozpočtu 3 miliony korun.

zdroj:mesto.chomutov.cz

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email