První stížnosti na Umbrellu, ale primátor Hrabáč z hnutí ANO opět mlčí

autobus umrella

Noví dopravci s sebou obvykle přináší menší změny. Stalo se tak i v případě provozovatele linkové autobusové dopravy Umbrella City Lines, který na základně objednávky Ústeckého kraje od prosince obsluhuje západní část regionu včetně Chomutovska. V dopravních orgánech Ústeckého kraje sedí mimo jiné politiky i primátor Chomutova Marek Hrabáč (ANO), ale ten na rozdíl od jiných politiků, ač byl občanem dotazován zarytě mlčí. Přitom jsou na Chomutovsku politici, kteří se aktivně hlásí k tomu, že dopravce by měl občanům poskytovat službu, která jim cestování nebude komplikovat, ale zlepšovat nejen v parametrech komfortu z dotací.

Chomutovský politik Hrabáč se vyskytuje hlavně u stříhání pásek, kde se může čepýřit, ale stále přibývá více a více otázek od občanů i médií, na které ve své aroganci k veřejnosti jako politik vůbec neodpovídá. Takových nezodpovězených otázek bohužel stále přibývá i od naší redakce. To ukazuje nejvíce na to, jak to vlastně politik Hrabáč s prací pro občany ve skutečnosti myslí, když mu lidé nestojí ani za to, aby jim na písemný dotaz slušně odpověděl.Nová společnost zapsaná v Praze nahradila Autobusy Karlovy Vary. Na severozápadě Čech nasadila 44 nových zelených nízkopodlažních autobusů s klimatizací a lepší výbavou, než na jakou byli cestující dosud zvyklí. Uvnitř jsou také moderní informační systémy. Dá se zde platit nově i bankovní kartou a v autobusech jsou také USB nabíječky.

Od prosince jsou občané využívající autobusovou dopravu nuceni sledovat nehorázné chování některých zaměstnanců této společnosti, kteří nejsou ochotný a asi ani schopný dodržovat jízdní řád.

Například předávání autobusu přímo na trase pravidelně způsobuje zpoždění, které dosahuje bezmála 15 minut. To vše probíhá za účasti zaměstnanců a pasažérů. Takové zpoždění může významně negativně poškodit cestující, při přestupování nebo naruší navazující spojení jiných dopravců.

Obzvlášť když se jedná, o tak krátkou trasu jako je Vysoká Pec – Jirkov – Chomutov, na kterou přišla do redakce jedna z konkrétních stížností. Dopravce má přitom jednu z hlavních povinností, a tou je především dodržování jízdního řádu, který má sloužit občanům.

„V první řadě se Vám omlouváme za komplikace, které jste musel snést během jízdy naším autobusem. Plně chápeme Vaše rozhořčení, naším prioritním cílem je poskytovat bezproblémové služby veřejné linkové dopravy, a proto nás tato nastalá situace velmi mrzí. Dodržování jízdního řádu je samozřejmě naše povinnost a nelze jej neplnit z takových „osobních“ důvodů, na které poukazujete. Navíc za současných klimatických podmínek je nám každá minuta v rámci jízdního řádu drahá. S řidičkami provedeme důrazný pohovor a znovu jim připomeneme jejich pracovní povinnosti i to, jak se mají chovat na pracovišti a komunikovat s cestujícími, dodržovat návaznosti jednotlivých spojů v rámci celého Ústeckého kraje a starat se o plynulost a bezpečnost silničního provozu. Rozhodně Vám děkujeme za Váš podnět, bereme jej jako užitečnou informaci, která nám pomáhá zlepšovat úroveň námi poskytovaných služeb. Tj. pokud byste měl i v budoucnu jakékoliv výhrady k provozování autobusové dopravy v Ústeckém kraji ze strany naší společnosti, prosím, určitě se na nás obraťte, kontakt na mě najdete níže,“  uvedl manažer  provozovatele linkové autobusové dopravy Umbrella City Lines Tomáš Urbánek.

O aroganci chomutovské koalice ANO a Nový Sever  jsme informovali už v minulosti. Podle reakcí občanů je vidět, že se naše redakce bohužel nemýlila. Ale to nejspíš chomutovské koaličníky moc nezajímá, protože už je po volbách a na další čtyři roky už mají v kapse od občanů hlasy, které jim zajistí pohodnou většinu, aby si mohli v Chomutově dělat, co se jim zlíbí.

O aroganci politiků na Chomutovsku budeme dál občany informovat.


Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email