Nový obchvat Chomutova uleví centru města a obci Otvice. Řidiči se po něm ale svezou až od ledna

Ústecký kraj převzal 20. prosince od stavební firmy nový obchvat Chomutova, řidiči se po něm ale svezou až 1. ledna. Důvody jsou podle krajského úřadu administrativní.

Silnice má přinést úlevu centru Chomutova, částečně propojí také silnice I/13 a D7. Od nákladní dopravy si odpočinou obyvatelé obce Otvice, kterou nákladní auta nebudou smět projíždět.

„Byl opravený Otvický rybník – přelivná hrana, výpustní objekt. Dělaly se tady migrační přechody pro obojživelníky – tak, aby to tady bylo co nejvíc v souladu s přírodou,“ popisuje Karel Nápravník ze společnosti Eurovia práce, které souvisely se stavbou téměř čtyřkilometrového úseku silnice.

Když stavební firma začala budovat mostní estakádu, narazila přitom na staré důlní dílo. „Přišlo se na něj při zakládání mostní estakády. V součinnosti s projektantem bylo potřeba vyřešit nějaké řešení, takže proběhla odborná sanace starého důlního díla tak, aby mohla pokračovat výstavba estakády,“ přiblížil Nápravník.

Kolem části obchvatu je postavená protihluková zeď, součástí nové komunikace jsou dvě okružní křižovatky. Celkem zaplatil Ústecký kraj za obchvat více než 800 milionů korun.

Nový obchvat zrychlí dopravu a uleví silnici I/13

Hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller z hnutí ANO vidí hlavní přínos nové silnice ve zklidnění dopravy v blízkých Otvicích: „Především to má význam pro zrychlení dopravy a ulehčení Otvicím, což bylo hodně důležité, a samozřejmě i sanace toho území, které tady bylo předtím.“

Nezávislá starostka Otvic Aneta Hutyrová nechtěla přínos obchvatu pro svou obec zatím komentovat. Před Otvicemi jsou už ale připravené dopravní značky, které zakazují průjezd nákladních vozidel.

Nová komunikace by měla ulevit hlavně centru Chomutova. Je totiž zkratkou mezi silnicí I/13 a dálnicí D7.

„Silnice I/13 poměrně hodně zatěžuje hlukem a prašností. Tím, jak protíná to město téměř jeho centrem, tak máme poměrně dost stížností na to, že je tam velký hluk a prašnost. Tím, že se díky tomuto obchvatu uleví silnici I/13 – zejména nákladní dopravě, tak věříme, že to pomůže i těm občanům, kteří podél té silnice žijí,“ doplňuje primátor Chomutova Marek Hrabáč z hnutí ANO.

Obchvat se otevře 1. ledna 2023, vjezd na něj teď zakazuje dopravní značka.

zdroj: sever.rozhlas.cz

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email