Zkompromitovaní Piráti si hledají berličku jak z vlády

Katerina Stojanova 001

Možná by měl jednou přijít moment, kdy si řekneme, že ústupků bylo dost. A půjdeme se sebevědomě odebrat do opozice, říká v rozhovoru pro Seznam Zprávy šéfka Mladého Pirátstva Kateřina Stojanová, která by se ráda stala poslankyní.

bartos pirati
 

Ačkoliv Piráti patří mezi strany s nejmladší členskou základnou, i oni mají své mládežnické sdružení. Mladé Pirátstvo funguje jako pracovní tým partaje.

„Adresujeme témata mladé generace, která se mohou v agendě strany, jež zastává volené funkce, ztratit. Volení straníci je třeba nestíhají řešit,“ vysvětluje smysl jejich činnosti předsedkyně Kateřina Stojanová, čtyřiadvacetiletá studentka práv. Podle ní zdůrazňují například redefinici znásilnění nebo co nejdřívější ratifikaci Istanbulské úmluvy.

Ve vedení Mladého Pirátstva stanula Stojanová loni krátce po volebním debaklu Pirátů, když přišli o osmnáct z dvaadvaceti poslaneckých mandátů. Chtěla prý pomoci straně zvednout se. A přestože je v současnosti zastupitelkou v Ústeckém kraji, chce prorazit do celostátní politiky.

Piráti namočení až po krk ve Fialově vládě už nemohou bez povšimnutí občanů jen tak vycouvat, protože se zásadně zamazali asociálními kroky, které provedla současná vláda na vlastním obyvatelstvu, zatím co dotuje levnou českou elektřinou bohaté státy v Evropě, které nám oplácejí solidaritu prodejem, levně získaného ruského plynu za nekřesťanské ceny.

Další fenomén současné vlády je vtahování do války Českou republiku daleko více, než tak činí lídři Evropské unie, kteří na Česko hledí jako na malého štěkajícího psa bez zubů.

 

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email